Ukba Dergisinin İkinci Sayısı Çıktı

Üç aylık çevrim içi düşünce dergisi Ukba’nın ikinci sayısı yayımlandı. (Edebiyat Haberleri)

Ukba Dergisinin İkinci Sayısı Çıktı
Ukba Dergisinin İkinci Sayısı Çıktı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1789 kez okundu.

(Basın bültenniden.)

Özellikle sosyal bilimler alanında farklı noktalara değinen ve her sayısında günümüzün problemlerinden birisini gündemine alan Ukba Dergisi, yayımlanan ikinci sayısında “tüketim” kavramı üzerine eğildi.

Yayın koordinatörü İsmail Kaplan’ın takdim yazısı ile başlayan derginin ikinci sayısında, Gülsün Karayılan, Özcan Sarıer, Muhammed Yâsir Okumuş, Zafer Söğütlü, Harun Şahin, Süleyman Adahi Şahin ve Yusuf Ayyıldız gibi genç isimlerin; tüketim toplumu, tüketim kültürü, reklam sektörü, sanal gerçeklik, tektipleştirme, küreselleşme gibi konular etrafında yazıları bulunuyor. Çizer Yalçın Gündüz de, aynı konular üzerine yaptığı bir çizimle derginin bu sayısında yer alıyor.

Diğer yandan ünlü mütefekkir Atasoy Müftüoğlu da derginin bu sayısına “Dayanışma Olmayacaksa Gelecek de Olmayacak” başlıklı yazısıyla katkıda bulundu.

Ayrıca 3 Ekim 2016’da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde gerçekleşen ve Turan Kışlakçı, Abdurrahman Arslan ve Abdulaziz Tantik’in konuşmacı olduğu “Yeni Dünya Düzeni ve Neo Kolonyalizm” başlıklı panelde yapılan konuşmalar da metne dökülerek derginin bu sayısında yayımlandı.

Ukba Dergisi’nde yayımlanan yazıların ve çizgilerin tümüne www.ukbadergisi.com adresinden ulaşılabilir.


Edebiyat Haberleri
23.01.2017

Ukba Dergisi Ukba Dergi Ukba
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba