Böyle Kitap Reklamı Olmaz Olsun

İskender Pala'nın Karun ve Anarşist adlı kitabı ile ilgili bir eleştiri bizden, bir eleştiri de sosyal medyadan. (Edebiyat Haberleri)

Böyle Kitap Reklamı Olmaz Olsun
Böyle Kitap Reklamı Olmaz Olsun Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 8563 kez okundu.

İskender Pala

İskender Pala'nın yeni kitabı Karun ve Anarşist Kapı Yayınlarından çıktı. Yayınevinin Facebook'ta verdiği reklamda, "İskender Pala’nın çok ses getirecek yeni romanı “Karun ve Anarşist” kitap satılan her yerde!" ifadesini kullanması üzerine bir eleştiride bulunmuştuk. Aynı gönderinin altına, böyle bir ifadeyi yayıncı firmanın kullanmasının doğru olmadığını, bir eserin ses getirip getirmeyeceğini okurun ya da eleştirmenlerini fade etmesinin daha doğru olacağını ifade eden bir yorum yapmıştık. Ne yazık ki, bu eleştirimiz gönderinin altından silindi. Öte yandan, sosyal medyada karşılaştığımız bir fotoğraf ise, yayıncı kuruluşun reklam için daha kötü yöntemler de tercih ettiğini gösteriyor.

İskender Pala

Kadir Yılmaz:

Bu bir telefon panosu, yani reklam panosu değil. Yani üstüne reklam afişlerinin yapıştırılacağı bir yer değil. Yanileri daha da uzatmak mümkün ama ahlaksızlığı tarif etmek için uzatmaya gerek yok. Efendim, yayıncılık sadece kitap neşredip satma işi, hele hele kitap satmak için her yola başvurma işi değildir. Don satmak daha kârlı değil diye yayıncılık yapanlar, Türk milletinin yani adı sanı belli olan Türk milletinin adını lekelemekten vazgeçmelidir.


Edebiyat Haberleri
05.02.2017

İskender Pala Karun ve Anarşist
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba