Güzel İnsanlardan Umut Dolu Girişim: 'Askıda Ne Var'

“Sevmek fiilinden sonra gelen, dünyanın en güzel fiili, yardım etmektir.” Samuel Smiles

Güzel İnsanlardan Umut Dolu Girişim: 'Askıda Ne Var'
Güzel İnsanlardan Umut Dolu Girişim: 'Askıda Ne Var' Nisan
Bu içerik 2627 kez okundu.

Dünya, yaşam tarzı olarak içindeki kötülüğü tercih eden insanlarla dolup taşmış gibi görünebilir gözünüze, kanallar, haber bültenleri, türlü türlü programlar bize başımıza gelen felaketleri anlatmaktan yorulmamış olabilir, lakin bütün bunların karşısında iyi insanlar çalışmaya, üretmeye, insanların hayatında güzellikler doğurmaya devam ediyor yılmadan usanmadan. Çünkü şikayet etmek, yakınmak, isyan duygularımızı kabartmak çözüm değil. Çözüm zaman kaybetmeden içimizdeki iyi tarafı kullanmak, işimize bakmak ve şu dünyadaki belirsiz zamanımız süresince hayatımızı güzel işlerle doldurmak. Sizi güzel düşünebilen insanlarla tanıştırmaya devam ediyoruz. Onlar başkalarının sorunlarıyla dertlenip onlar için düşünen ve üreten girişimci ruha sahip güzel insanları yurdumuzun. 

Üniversite öğrencilerine sayısız hizmet sunan, onlara ücretsiz yemek, bilet ve kitap sağlayan Askıda Ne Var girişimiyle tanışın. Onların öyküsünü onların dilinden okumaya ne dersiniz?

 

Askıda Ne Var, 2012 yılında kurulmuş, üniversite öğrencilerine yemek, kıyafet, tiyatro bileti, konser bileti, kitap, yurtdışı staj gibi ürün ve hizmetlerin ücretsiz sunulmasını sağlayan bir sosyal girişimdir.

Gönüllü kişiler, üniversite öğrencileri için askıya yemek bırakabilirken markalar ise kendi ürün ve/veya hizmetlerini askıya bırakarak öğrencilere destek sağlıyor.

Eski bir Osmanlı geleneği olan “askıda ekmek” uygulamasından esinlenerek tasarladığımız sosyal girişimimiz ile ülkemizin geleceği olan gençlerin daha fazla sosyal aktiviteye katılabilmelerini, paylaşım kültürü kazanmalarını, istedikleri kitabı okuyabilmelerini kısacası kendilerini mümkün olan en iyi şekilde geliştirebilmelerini hedefliyoruz.

Bir üniversite öğrencisinin ekonomik sıkıntılarından dolayı çalışmak zorunda kalmasını istemiyoruz. Üniversiteli gençler, kendilerini en çok geliştirebilecekleri dönemde sadece hayatlarını devam ettirmek için çalışmak yerine, bol bol şiir okumalı, iyilik peşinde koşmalı, tiyatro ve konsere gitmeli, yurtdışında staj yapabilmeli, ki mezun olduklarında hem ülkeye hem de dünyaya daha fazla fayda sağlayabilsinler.

Samuel Smiles der ki: “Sevmek fiilinden sonra gelen, dünyanın en güzel fiili, yardım etmektir.” ve biz de diyoruz ki; paylaşmak güzeldir.

Askıda Ne Var Ekibi'ni kimler mi oluşturuyor? İşte o güzel insanlar!

 

Siz de bu güzel girişimde yer almak, askıya bir şeyler bırakmak veya üniversite öğrencisiyseniz; askıdan bir şeyler almak isterseniz, onlara aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

www.askidanevar.com

www.facebook.com/AskidaNeVar/

twitter.com/askidanevar

www.instagram.com/askidanevar/

Askıda Ne Var Üniversite Öğrencileri Askıda Yemek Askıda Bilet Askıda Kitap İyi İnsanlar Girişimcilik
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba