Doğayı Kitabının Arasında Saklama Günlüğü

Sizi bir bitki tanıma rehberiyle tanıştıralım mı? Bunu hem okuyarak, hem dokunarak hem de gözlemleyerek yapacaksınız üstelik!

Doğayı Kitabının Arasında Saklama Günlüğü
Doğayı Kitabının Arasında Saklama Günlüğü Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3109 kez okundu.

(Tanıtımdan)

Yeşil Günlük, hem okuyarak hem dokunarak hem gözlemleyerek öğreten bir bitki tanıma rehberi. İlk sayfalarında tohum, çiçek, meyve, ağaç vs gibi kavramların ne demek olduğu, tohumdan bitki elde etme yolları, botanik biliminin anlamı anlatılıyor. Ardından asıl heyecan başlıyor. Her sol sayfada bir ağacın tam sayfa çizimi veriliyor. Sağ sayfalar ise o ağacın yaprağının bulunup yapıştırılması için yönlendiriyor. Okurdan, elinde Yeşil Günlük’üyle ormanları, bahçeleri, parkları gezmesi; ardından kitaptaki ağaçların ve bitkilerin yapraklarını toplayıp günlüğünde biriktirmesi bekleniyor. Böylece kitap bittiğinde Türkiye’nin 38 bitki ve ağacının isimlerini, özelliklerini öğrenmiş ve günlüğünde yapraklarını biriktirmiş oluyor.

Ayrıca, kitapla birlikte verilen mini ahşap kürek ve içlerinde fesleğen, domates, biber, maydanoz tohumları bulunan tohum zarfları sayesinde okur, evinde kendi bitkilerini yetiştirebiliyor. Bütün bunları yaparken kalemini ve diğer malzemelerini ise Yeşil Günlük’ün ham ketenden üretilmiş kılıfında bulunan kalem kutusunda saklayabiliyor.

Yeşil Günlük'ü Yrd. Doç. Dr. Fatih Dikmen ve Zeynep Sevde yazdı, Eren Dedeleroğlu resimledi.
Yeşil Günlük'ü tüm online kitapçılarda bulabilirsiniz. 

Edebiyat Haberleri

14.02.2017

Yeşil Günlük Taze Kitap Botanik Botanik Bilimi Bitki Bilimi Zeynep Sevde Fatik Dikmen
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba