10. Eğitimde Edebiyat Semineri 4 Mart’ta!

Edebiyat efsanemiz Adalet Ağaoğlu eğitimcileri selamlıyor! 10. Eğitimde Edebiyat Semineri 4 Mart’ta!

10. Eğitimde Edebiyat Semineri 4 Mart’ta!
10. Eğitimde Edebiyat Semineri 4 Mart’ta! Nisan
Bu içerik 1819 kez okundu.

(Tanıtım Bülteninden)

Günışığı Kitaplığı’nın, her branştan ve düzeyden öğretmenler, kütüphaneciler ve eğitim yöneticileri için düzenlediği Eğitimde Edebiyat Seminerleri’nin onuncusu, 4 Mart Cumartesi günü, FMV Nişantaşı Işık Ortaokulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek.

 

Eğitimcilerin, edebiyata ilişkin birçok konuda mesleki gelişimlerini amaçlayan Eğitimde Edebiyat Seminerleri, edebiyatımızın önemli isimlerini ağırlıyor. 20. yüzyıl edebiyatımızın en önemli yazarlarından kabul edilen Adalet Ağaoğlu, onuncu seminerin kapanış konuşmasını yaparak, öğretmen ve kütüphanecilere seslenecek.

 

Çağdaş edebiyatımızın önemli öykücülerinden Behçet Çelik, her yaştan okura dokunan yazarlık veriminden ve avukatlık mesleğinden süzdüğü birikimiyle çocuğun ve gencin edebiyat hakkını, kitapları seçme, edinme, elinden bırakma ya da bırakmama gibi farklı yönleriyle ele alacak.

 

Alman edebiyatının önemli yazarlarının eserlerini dilimize kazandıran, akademisyen, yazar Doç. Dr. Necdet Neydim, “Zor Zamanlarda Edebiyat” başlıklı konuşmasıyla eğitimcilerle buluşacak. “Harry Potter” dizisini üçüncü kitaptan itibaren Sevin Okyay’la birlikte Türkçeleştiren, çevirmen, medya yazarı Kutlukhan Kutlu, çocukların severek okuduğu fantastik edebiyatı, “Çocuklar Ejderhalardan Neden Korkmaz?” başlığı altında irdeleyecek.

 

Sait Faik, Sabahattin Ali ve Melih Cevdet Anday gibi birçok usta yazarın kitaplarının editörü Sevengül Sönmez, öğretmenlik yıllarının deneyimiyle harmanladığı “Okulu Bir Edebiyat Mekânına Dönüştürmek” başlıklı konuşmasında, “eğitimde edebiyat” yaklaşımını paylaşacak.

 

Seminerin “Yaratıcı Okuma Uygulamaları” bölümünde, Denizli, İstanbul ve Mersin’den öğretmenler, öğrencileriyle yaptıkları yaratıcı okuma uygulamalarını meslektaşlarına sunacak. Kitap seçiminden uygulama adımlarına dek öğrencileri edebiyatla buluşturacak, nitelikli ve pratik yöntemleri ve kazanımları aktarırken, katılımcılara yeni ve etkili yollar örnekleyecekler.

 

Eğitimciler bu seminerde, tüm içerik Keçi’de!

Eğitimde Edebiyat Seminerleri’ne bütün yurttan Türkçe ve edebiyat bölümleri başta olmak üzere, sosyal bilgiler, sınıf öğretmenleri, kütüphaneciler, eğitim yöneticileri, rehber öğretmenler, matematik, fen bilimleri gibi bütün branşlardan eğitimciler katılıyor. Seminerlerde bugüne dek konuşan edebiyatçı ve akademisyenlerin özgün içeriğine, keciedebiyat.com adresinde, edebiyat edergisi Keçi’den ücretsiz erişmek mümkün.

 

10. EĞİTİMDE EDEBİYAT SEMİNERİ

4 Mart 2017 Cumartesi | FMV Nişantaşı Işık Ortaokulu

PROGRAM

08.30 Kayıt ve ikram

09.30 Açılış

09.45 Doç. Dr. Necdet Neydim, Zor Zamanlarda Edebiyat

10.15 Yaratıcı Okuma Uygulamaları Engeller Arasında, Gökkuşağı Yazı - Neslihan Tırlı, FMV Işık Ortaokulu Şiirlerim İki Gözüm Üzümüm Benim - Ayşe Caner, Denizli Özel PEV Okulları

11.00 Kahve molası

11.20 Yaratıcı Okuma Uygulamaları Keşiflerle Dolu Sırlar Yolu - Rahime Keskin, Özel Çekmeköy Modafen Ortaokulu Berk Mucit Oldu! Şimdi Sıra Hangimizde? - Saadet Tabakçı, Mersin İstiklal İlkokulu

12.05 Kutlukhan Kutlu, Çocuklar Ejderhalardan Neden Korkmaz?

12.35 Öğle yemeği

13.45 Behçet Çelik, Çocuğun Edebiyat Hakkı

14.15 Sevengül Sönmez, Okulu Bir Edebiyat Mekânına Dönüştürmek

14.40 Edebiyat Efsanemiz Adalet Ağaoğlu 

 

Edebiyat Haberleri

27.03.2017

Günışığı Kitaplığı Eğitimde Edebiyat Semineri 10. Eğitimde Edebiyat Semineri Adalet Ağaoğlu Eğitim Edebiyat
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba