Ekonomi Bakanlığı Destekleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Yayıncılar Birliği'nin düzenlediği Ekonomi Bakanlığı Destekleri konulu bilgilendirme toplantısı 9 Mart Perşembe günü yayıncıların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Ekonomi Bakanlığı Destekleri Toplantısı Gerçekleştirildi
Ekonomi Bakanlığı Destekleri Toplantısı Gerçekleştirildi Nisan
Bu içerik 3049 kez okundu.

9 Mart 2017 Perşembe günü Türkiye Yayıncılar Birliği'nin düzenlediği Ekonomi Bakanlığı Destekleri konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Yayıncıların yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantı, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal Zeynioğlu, Basın Yayın Birliği Başkanı Münir Üstün, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu ve Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürü Uğur Öztürk’ün açılış konuşmalarıyla başladı, Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Berrak Bilgen Beşergil’in sunumuyla devam etti.

Beşergil sunumunda yayıncılık sektörü paydaşları olarak yayıncılara ve telif ajanslarına verilecek destekleri ayrıntılı bir şekilde aktardı. Genel Destek Programı altındaki Yayıncılık başlığında, Ekonomi Bakanlığı desteklerinden süreli ve/ya süresiz yayın yapan yayınevleri ve telif ajansları faydalanabilecek.

Yurtdışı fuarlara katılım için bireysel başvurularda, yapılmış harcamalarının %50’si Bakanlıkça desteklenecek. Ekonomi Bakanlığının “hedef ülke” kapsamına aldığı Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, İngiltere, İran, İtalya ve Meksika’da yapılan fuarlara katılımlar daha yüksek oranda desteklenecek.

Destek alabilmek için yayınevleri ve ajansların öncelikle Bakanlığın sitesinde belirtilen temel belgeleri eksiksiz bir şekilde iletmeleri ve firmalarını sisteme kaydettirmeleri gerekiyor. Ardından katıldıkları her fuarla ilgili ayrı ayrı başvuru yapmaları gerekiyor. Destek, etkinlik gerçekleştikten sonra, istenen belgelerin gönderilip incelenmesinin ardından sağlanıyor. Bireysel katılımlarda fuar başına maksimum 15.000 Dolarlık destek sağlanabiliyor. Bu destek stant ile ilgili yapılan tüm harcamaları içeriyor, yıllık maksimum 5 fuar için başvuru yapılabiliyor.

Fuarların dışında çeşitli ticari etkinliklere katılım, tanıtım ve pazarlama giderleri de belirli ölçülerde destekleniyor. Desteklerle ilgili detaylı bilgiye sırasıyla: Ekonomi Bakanlığı web sitesi www.ekonomi.gov.tr > Hizmet Ticareti > Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticareti > Destek Mevzuatı > Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticareti Desteği bölümünden ulaşılabilir.

Kaynak

Edebiyat Haberleri
13.03.2017

Türkiye Yayıncılar Birliği Ekonomi Bakanlığı Destekleri Metin Celal Zeynioğlu Münir Üstün Hamdi Turşucu Uğur Öztürk Ünsal Ünlü Berrak Bilgen Beşergil
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba