2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli öykücüleri, 21-25 Mart tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali’nde bir araya geliyor.

2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2036 kez okundu.

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli öykücüleri, 21-25 Mart tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali’nde bir araya geliyor. Öykü üzerine oturumlar, okur-yazar buluşmaları, öykü tiyatrosu, öykü okumaları, gençler ve çocuklar için hayal kurma atölyesi, öykü yarışması ödül töreniyle öykünün başkenti Zeytinburnu oluyor.

Danışmanlığını Cemal Şakar'ın, genel sanat yönetmenliğini ise öykü yazarı Aykut Ertuğrul’un yaptığı festivale yerli ve yabancı 34 öykücü katılacak. Rusya, Makedonya, Filistin, Mısır, Bosna Hersek, Fas, Yunanistan, Suriye, Slovakya gibi ülkelerden gelen öykücülerin yanı sıra yerli öykücüler arasında Ali Haydar Haksal, Sadık Yalsızuçanlar, Yıldız Ramazanoğlu, Mustafa Çiftçi, Sedat Demir ve Aliye Akan gibi isimler yer alacak. Bu yıl ikincisi düzenlenen öykü festivalin bu yılki onur konuğu ise öykü yazarı Hüseyin Su. Festivalin Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek açılış gecesinde ise Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konser verecek. 

Festival, "Bilgi Evleri Zeytinburnu Öykü Yarışması" ödül töreniyle 25 Mart'ta sona erecek.

 

Edebiyat Haberleri
20.03.2017

 

 

Zeytinburnu Belediyesi 2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Öykü Festivali Ruhi Su Aykut Ertuğrul Cemal Şakar Erkan Oğur İsmail Hakkı Demircioğlu
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba