İslami Değerlere Hakaret Eden Diri Ozanlar Derneği Adlı Dergi Kapanma Kararı Aldı

Geçtiğimiz hafta, Diri Ozanlar Derneği adlı dergide İslami değerlere açıkça saldıran eserler yayınlanması üzerine sosyal medyada büyük tepki gösterildi ve dergi, yönetiminde kapatıldı. Detayları Haksözhaber'den aktarıyoruz. (Edebiyat Haberleri)

İslami Değerlere Hakaret Eden Diri Ozanlar Derneği Adlı Dergi Kapanma Kararı Aldı
İslami Değerlere Hakaret Eden Diri Ozanlar Derneği Adlı Dergi Kapanma Kararı Aldı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4360 kez okundu.

Haksözhaber'den aktarıyoruz:

Candaş Tolga Işık'ın imtiyaz sahibi olduğu ve KAFA Grup Yayıncılığın çıkardığı Diri Ozanlar Derneği şiir dergisi Şubat-Mart 2017 tarihli 4. sayısında Anıl Cihan'ın kaleme aldığı “AT” başlıklı rezaleti Charlie Hebdo'yu aratmadı.


İçimizdeki Charlie Hebdoların daha önce Gırgır Dergisi'nde Hz. Musa'ya hakaretleriyle sahneye çıktıklarını gördük. Şimdi de Rabbimizin Rahman ve Rahim sıfatlarını alçak bir şekilde kullanarak Enstrümantal Kapitalizm ve Porno Suresi alt başlığında Ali İmran Suresi 12. ve 59.,  Bakara Suresi 25. ve 223. ayeti kerimelerini iğrenç başlıklarına taşıyıp küfür kokan zihniyetlerini bir kez daha gözler önüne sermişler.

“Sonra kendime sorulsam dağınık bir otel
Hayvanı gibiyim derim beş vakitsiz öten amin”

Kendilerini edebiyatçı sanan bu güruhun dize olarak tanımladığı şu rezalet ise Müslümanlar için nebevi bir eylem olan namaz ibadetine ve İslam’a olan tahammülsüzlüğün ne derece büyük olduğunu gösteriyor.

Söz konusu derginin ve yayın grubunun İslami değerleri aşağıladığı açıkça görünmektedir. Mamafih, ilgili resmi birimlerin İslami değerlerin aşağılanamayacağını anlatmakla ve cezai işlemleri uygulamakla sorumlu olduklarını hatırlatıyor, Rabbimize ve ayetlerine karşı yapılan bu terbiyesizliğin de cezasız kalmayacağını umuyoruz.


EDEBİYATHABERLERİ'NDEN NOT:

Yoğun tepkiler üzerine, dergi sosyal medya hesabından açıklama yaparak kapanma kararı aldı:


“Dergimizin bu sayısında editoryal ekip tarafından dergi yönetiminin tamamen bilgisi dışında yayımlanmasına karar verilmiş ancak okuyucularına gelen geri bildirimler üzerine yine dergi yönetimimizin halkımızın hassasiyetlerini rahatsız edeceği konusunda mutabık kaldığı bir içerikten dolayı Diri Ozanlar Derneği dergisinin bu sayısının toplatılmasına ve yayın hayatının sonlandırılmasına karar verilmiştir. Ortaya çıkan bu durumdan dolayı bir kez daha okuyucularımızdan özür diler, saygılarımızı sunarız.” 

Tepki çeken o metinler:

Diri Ozanlar Derneği

Diri Ozanlar Derneği


Edebiyat Haberleri
24.03.2017

Diri Ozanlar Derneği
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba