Son Yılların En Sürükleyici Mahkeme Gerilimi

Haberin başlığı, yayınevinin tanıtımına ait. Basın bülteni detayda. (Edebiyat Haberleri)

Son Yılların En Sürükleyici Mahkeme Gerilimi
Son Yılların En Sürükleyici Mahkeme Gerilimi Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1634 kez okundu.

(Basın bülteninden.)

Alafair Burke yazdığı “The Ex – Eski Sevgili” adlı romanla son yılların en iyi mahkeme gerilimine imza atıyor. Beyaz Baykuş Yayınları etiketiyle kitabevi raflarındaki yerini alan romanda bir vicdan muhasebesi ve hiç bitmeyen bir şüphe eşliğinde çözülmeye çalışılan bir cinayete tanık olacaksınız.

The Ex’i okurken bildiğinizi sandığınız her şeyi yeniden gözden geçirmek isteyeceksiniz…


Arka kapaktan:


Son yılların en sürükleyici mahkeme gerilimi...

Jack Harris karısı üç yıl önce 15 yaşındaki bir genç tarafından vurulduğundan beri yeni biriyle tanışma fikrini kabul bile etmiyor. Ancak günlük koşusunu yaparken çimenlerin üzerine yayılmış hoş bir kadın görüyor. Üzerinde bir gece önceden kalmış bir tuvalet; bir yandan şampanyasını içiyor bir yandan da Jack’in en sevdiği kitabı okuyor. İşte o anda Jack eski karısı Molly’yi neden çok sevdiğini ve bir daha sevmenin mümkün olduğunu hatırlıyor.

Olayı Jack’ten dinleyen en yakın arkadaşı birkaç gün sonra ona yardım etmek için internetteki popüler bir eş bulma sitesine bu kadının detaylı bir tanımını yazarak ilan veriyor. Cevap gecikmiyor; esrarengiz kadın Jack’i onu okuduğu kitaptaki bir adreste tanışmaya davet ediyor. Ve işte Jack’in hayatı bu noktada allak bullak oluyor.

Olivia Randall New York’un en iyi ceza avukatlarından biri. Eski nişanlısı Jack Harris’in adının üçlü bir cinayete karıştığını ve bunlardan birinin de Jack’in eski karısının cinayetiyle bağlantısı olduğunu duyunca tereddütsüz Jack’in suçsuz olduğuna karar veriyor. Fakat esas soru şu: Kim Jack’i böylesine bir tuzağa düşürmek için bu kadar uğraşır? Dahası, neden?

Olivia, Jack’in avukatlığını yaparak yıllar önce ona yapmış olduğu haksızlığı telafi etmeye ve yirmi yıldır kendine sakladığı bir sır yüzünden yaptığı bu hatanın yükünden kurtulmaya çalışıyor. Fakat Jack’in aleyhine deliller arttıkça şüphe duymaya başlıyor. Onun tanıdığı adam bu cinayetleri işleyemez, hayır. Ama peki acaba Olivia onu gerçekten hiç tanıdı mı?


Edebiyat Haberleri
25.03.2017

Beyaz Baykuş Destek Medya Destek Yayınları
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba