Türküler ve Şiirler Diyarbakır'da Buluştu

Diyarbakır Yazarlar ve Şairler Derneği ile Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün birlikte düzenlediği etkinlikle ilgili detayları basın bülteninden aktarıyoruz. (Edebiyat Haberleri)

Türküler ve Şiirler Diyarbakır'da Buluştu
Türküler ve Şiirler Diyarbakır'da Buluştu Nisan
Bu içerik 4216 kez okundu.

(Basın bülteninden.)

Türkülerle şiirlerle Diyarbakır

Bedran Yoldaş

Diyarbakır yazarlar ve şairler derneği ile Kültür ve Turizm il müdürlüğünün 9 nisan 2017 tarihinde ortaklaşa düzenlediği "Şiirler ve Türkülerle Diyarbekir" etkinliği icra edildi.  Cahit Sıtkı Tarancı Kültür ve sanat Merkezi koro salonunda icra edilen etkinliğe sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlik DİYŞAD yönetim kurulu başkanı İhsan İpek Canyurt’un kısa konuşması ile başladı. Şiir ve müzik şeklinde devam etti.  Büyük ilgi gören etkinlik, gelecekte yapılacak benzeri etkinliğe ışık tutacak gibiydi..

Etkinliği düzenleyen DİYŞAD yönetim kurulu başkanı İhsan İpek Cankurt düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Destek ve katkılarından dolayı Diyarbakır İl kültür ve Turizm Müdürü Sayın Cemil Alp beye, Diyarbakır Devlet Türk Klasik Müziği Koro Müdürlüğüne ve Atilla bey'e, Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölüm Başkanı Tayfun Kırmızıgül'e, Sayın Tayfun Kırmızıgül şefliğinde Konservatuar öğrencilerine ve kıymetli sanatçılarımıza, kameramanımız İbrahim Baran'a çok teşekkür ediyoruz. Bu etkinliğin katılımcıları olarak sunucularımız Nehir Demir ile Mehmet Tanrıkulu'na, şairlerimiz Mevlüt Mergen, Kadri Öz, Hüseyin Acar ve Hasan Hüsnü Almas'a teşekkür ederiz.

Bugün İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Koro Salonunda 2 sunucu, 1 konuşmacı, 5 şair ve 21 sanatçı olmak üzere toplamda 29 kişilik bir kadro ile icra ettiğimiz bu etkinlikte sanatseverlerin yoğun ilgisi ile gördük ki; bu gibi etkinliklerde artık bu salonlar bize yetmiyor.” Diye düşüncelerini dile getiren Cankurt: “Sanatseverlerin ilgisi ve şehrimizin kültür sanat zenginliğiyle inşallah daha büyük etkinlikler de yapma şansına erişiriz.” Diyerek gelecek için yeni projelerin de sinyalini vermiş oldu.


Edebiyat Haberleri
11.04.2017

DİYŞAD
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba