'Yeşeren Kalemler'le Tanışın

Şehitkamil Belediyesi'nin, artan çevre kirliliğini ortadan kaldırmak adına geri dönüşüm amaçlı üretitiği güzel projelerden biri olan ve tüm Türkiye'ye hızla yayılan 'Yeşeren Kalemler'le tanışın.

'Yeşeren Kalemler'le Tanışın
'Yeşeren Kalemler'le Tanışın Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 5577 kez okundu.

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, artan çevre kirliliğini ortadan kaldırmak adına geri dönüşüm amaçlı pek çok proje üretiyor. Yeşeren Kalemler de Türkiye’ye örnek olan projelerden bir tanesi. MÖP Geri Kazanım Projesi ile bağlantılı hayata geçirilen ‘Yeşeren Kalemler’ Türkiye'de talep eden tüm okullara göneriliyor.

Kalemler silgi kısımlarında çiçek veya sebze tohumları barındırıyor. Bu kısımlara kapsüle yerleştirilen tohumlar toprağa dikildiğinde 14-28 gün içerisinde yeşerip çiçekleniyor. 10 farklı bitki çeşidine sahip olan kalemler Türkiye'de hızla yayılıyor.

Yeşeren Kalemler kırtasiye malzemeleriyle birlikte okullara ulaştırıldığı gibi, pek çok farklı amaçla da kullanılıyor. Akşamsefası çiçeği, kadife çiçeği, sarmaşık, turp, marul, semiz otu, salatalık gibi kolay filizlenen bitkilerin olduğu kalemler; evlenecek çiftler için harika birer nikah hediyesine dönüşebiliyor örneğin. İsimlerini ve evlilik tarihlerini kalemin uzerine yazdıran çiftler; kalemleri nikah sekeri yerine hediyelik olarak kullanıyor. Özel baskı ve paketleme ayrıcalığı tanınan kalemler, birçok markanın, okulun ve belediyenin de tercih ettiği bir ürün.

Yeşeren Kalemler'i detaylı olarak incelemek için tıklayın.

Edebiyat Haberleri
18.04.2017

Yeşeren Kalemler Şehitkamil Belediyesi Gaziantep Geri Dönüşüm Kalem Nikah Hediyelikleri
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba