İşte Böyle Güzel Düşünen İnsanlara İhtiyacımız Var

Bir süre önce gündeme gelen bir haberi, özellikle beklettik ve aradan bir süre geçtikten sonra Edebiyat Haberleri'nde yer vermeye karar verdik. (Edebiyat Haberleri)

İşte Böyle Güzel Düşünen İnsanlara İhtiyacımız Var
İşte Böyle Güzel Düşünen İnsanlara İhtiyacımız Var Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1987 kez okundu.

Bir süre önce (3 Nisan 2017) bir haber pek çok internet sitesinde yer aldı. Hatay'da bir çift düğün yapmak yerine yetimleri giydirmişti. 

Bu haberi aynı gün yayınlamak istemedik. Çünkü popüler olan hemen her şey çok çabuk unutuluyor. Bunun yerine, aradan bir süre geçtikten sonra, üzerinde daha çok düşünebileceğimiz bir anda bunu aktarmak istedik. 

Tıpkı düğünlerde olduğu gibi, gündelik hayatımızın artık bir parçası olan pek çok etkinlikte (özellikle yemekli toplantılarda) öyle büyük paralar israf ediliyor ki... Harcanan para, zaman ve emek ile pek çok sorun çözülebilir, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları giderilebilir. 

Öte yandan, evlilik/düğün gibi hayatımız boyunca hatırlamak isteyeceğimiz özel günleri, yediğimiz yemekler ya da bulunduğumuz lüks mekanlar ile değil, mutlu ettiğimiz insanlar ile hatırlamak ne kadar doğru olacaktır. 

Hatay'daki bu çifti bu nedenle, ne kadar tebrik etsek az. Örnek olmalılar. Hayatımızın pek çok noktasındaki gereksiz harcamalarda bu çifti hatırlamalıyız.

Tek eleştirimiz, haberin görselinde yetim çocukların fotoğrafının kullanılmış olmasına... Biz, çocukların yüzlerini gizleyerek kullanıyoruz fotoğrafı. Keşke bu gibi konular haberleştirilirken, bu ayrıntılara bütün medya kuruluşları dikkat etse... 

Haberi okumak için tıklayın. 


Edebiyat Haberleri
29.04.2017

İlham Verenler İyilik Örnekleri İyilik İyi İnsanlar
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba