Yayınevleri Wattpad Yazarlarını Dolandırıyor Mu?

Edebiyat Haberleri'nde dün Türkiye'nin en çok kazanan yazarlarını paylaşmıştık. İşin ilginci, listede hiçbir Wattpad ünlüsü yok! (Edebiyat Haberleri)

Yayınevleri Wattpad Yazarlarını Dolandırıyor Mu?
Yayınevleri Wattpad Yazarlarını Dolandırıyor Mu? Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 5458 kez okundu.

Edebiyat Haberleri'nde dün Türkiye'nin en çok kazanan yazarlarını paylaşmıştık. İşin ilginci, listede hiçbir Wattpad ünlüsü yok! 

Kitap fuarlarında önlerinde kilometreye varan kuyruk oluşan, 8 saat aralıksız kitap imzalayan bu yazarların (bkz.) listede nasıl yer alamadıkları merak konusu...

Dün paylaştığımız listede (bkz.) 20. sırada Nejat İşler yer alıyordu ve 2016 geliri 240 bin TL'idi. Televizyonlara "şu kitabım da 100 bin sattı, bu kitabım da 200 bin bastı" diye bağıran Wattpad yazarlarının bu listede yer almamasını, aldıkları telif oranlarının düşüklüğüyle açıklayabiliriz belki. Açıklamak gerekirse, yayınevleri, ajanslar ve reklam kampanyaları marifetiyle parlattıkları ve ikon olarak sundukları bu yazarlara normalin çok altında telif ödüyor olmalılar. Türkiye'nin en büyük kitap fuarlarında, önlerinde en çok sıraya girilen yazarların bu listede yer almamasını başka nasıl açıklayabiliriz?


Edebiyat Haberleri
07.05.2017

Wattpad
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba