Tövbe Kadar Kara: Kara Tahta Dergi

Malatya merkezli Kara Tahta'nın basın bülteni haberimizin detayında. (Edebiyat Haberleri)

Tövbe Kadar Kara: Kara Tahta Dergi
Tövbe Kadar Kara: Kara Tahta Dergi Nisan
Bu içerik 4588 kez okundu.

(Basın bülteninden.)

Daha önce mısra olarak okumamış olanları ilk bakışta şaşırtan "tövbe kadar kara" mottosu ile iki ayda bir çıkan Malatya merkezli bir dergi Karatahta.

Mutfağında bir grup samimi gencin mesai yaptığı derginin manifestosunda "gayemiz içimize eğilip olabildiklerimizi ve olamadıklarımızı fark edebilmek, yaklaşılması gerekene yaklaşabilmek..." ibareleri yer alıyor.

Şimdiye kadar üç kez okurunun karşısına çıkan Karatahta'nın son sayısı "dağın dili" dosya konusu ile arzı endam etmekte.

Bu sayı okura çağın dilinden dağın diline çağrısı yapan Mehmet Şahin'in Başlangıç Niyetine yazısı ile başlayıp Furkan Arın'ın dağa ait olanın bağrından çıkan kelimelerle yazdığı Başka Peron denemesi ile devam ediyor. Aynı zamanda Salih Erayabakan'ın dağlı kitap yuvaları olan sahaflarımızdan Yeryüzü Sahaf ile söyleşisi yer almakta. Dergi Emrah Karakuş'un film eleştirisi ile son buluyor. Tabi ki fragman geçtiğimiz eserlerin dışında Kübra Seydioğlu, Eren Güner, Abdullah Yüksel, Nilüfer Zontul Aktaş, Orhan Çeliker, Şüheda Günhan, Serdar Tunçer, Münire Erguvan, İbrahim Karaman, Hülya Akcebe, Servet Sürmeli, Yağmur Hicap, Nur Kızılboğa ve Aslıhan Alataş'ın gönüllerinden dökülmüş ve bir dönüşe gebe olan kelimeleri yer alıyor. Kah şiir olarak kah öykü olarak...

Son olarak Karatahta, okurlarına bir çağrı yapıyor, geliniz tanış olalım, isimlerimiz Karatahta'nın konuşanlar kısmında yan yana yazılsın diyor.


Edebiyat Haberleri
02.06.2017

Kara Tahta
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba