Çocuklar İçin Kırk Hadis

Kayalıpark Çocuk etiketiyle çıkan kitapların basın bülteni haberimizin detayında. (Edebiyat Haberleri)

Çocuklar İçin Kırk Hadis
Çocuklar İçin Kırk Hadis Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 6366 kez okundu.

(Basın bülteninden.)

Bir KİTAP vardır, diğerleri hep Kipat’tır

Ayşe ŞENER
ÇOCUKLAR İÇİN KIRK HADİS 1, 2

Bazen bir kitap kaderiniz olur. Ailece hayatımızı etkileyen bu kitap oldu bu. Pek çok çocuğu ve ailesini de etkilemiş olduğunu düşünüyorum. Çünkü Peygmaber as ‘ın etkisi var. Muhtevasını çocuklarım ve arkadaşları için yazmıştım. İstemiştim ki; usvetü’n hasene/en güzel örnek olan Peygamber aleyhisselam’ın sözlerinden en az kırk tanesini öğrensinler. Hissetsinler. Yaşasınlar. Onun soyluluğunu sürdürsünler.

Neden kırk? Çünkü dostumuz Peygamber aleyhisselam bir zaman bana; -hemen herkesin sözlerinden kırk tanesini bilmesinin gerekliliğinden- bahsetmişti. Biz veya çocuklarımız bir yaşam örneği yokmuş gibi oraya buraya savrulmamalıydık. Önümüzdeydi önderimiz. O’ydu! O hayatını halka adayan insan!


Çocuklar İçin Kırk Hadis kitabı ilkin 2005’te yayınlandı. O dönemde evladiyelik olarak belirtilmişti. Evlat için yazılmıştı. Resimlerini ve tasarımlarını ise Atölye Balık, M. Ahmet Demir özgün olarak çalışmıştı. M. Ahmet Demir’in fırçası kaleme dost, kalemin hayal evrenine hakim olan ve o hayali bir de kendi dilinden varlık alemine çıkaran tarzda/ydı. Kitap yıllarca Şule Yayınlarında yaşadı. Ölmedi. Şimdi ise Kayalıpark Yayınlarından yeniden basıldı. Çocuklarına Peygamberlerinin hadislerini öğretmek isteyenler yetişkinler ve hadisleri öğrenip anlamak isteyen çocuklar için... Fakat çoğumuz hadis bilgisi konusunda çocuk baştayız. Doğrusu bu ya örneğimizin sözlerini pek bilmiyoruz. Hayat kalitemiz yükselsin dileğiyle yazdığım bu kitaplar iki ciltte seksen kadar hadisten oluşuyor. Eski resimleri kullanmadık tabii ki. Kitabın değişmez ressamı hepsi için yeniden çizgisini konuşturdu. Kitap ikinci dirilişini yaşadı. Düzenli fakat az biraz da eğlenceli bir ders kitabı olarak kullanabilirsiniz. Çocuklarım ve arkadaşları onlarla büyüdü.

Kırk Hadis

Kırk Hadis

Edebiyat Haberleri
04.06.2017

Çocuklar İçin Kırk Hadis Kırk Hadis
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba