Miftah Dergisinin 4. Sayısı Çıktı

Basın bülteni haberimizin detayında. (Edebiyat Haberleri)

Miftah Dergisinin 4. Sayısı Çıktı
Miftah Dergisinin 4. Sayısı Çıktı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1906 kez okundu.

Dergi ön kapağına yetimleri güldürmeyi kendine görev edinmiş Halep’in Palyaçosu Enes El Başa’yı taşımış ve sayıyı ona ithaf etmiş. “Ona Enes El Başa diyorlar. Ona yetimlerin son gülümsemesi diyorlar.”

Arka kapakta Üstad Nuri Pakdil bir dağı andırıyor duruşuyla: “Hiç kuşkusuz, yazmak: Bir hücum komutudur da.”

Posterde Endülüs’ün fatihi Tarık bin Ziyad’ın keskin emri bulunuyor: “Arkanızda düşman gibi deniz, önünüzde deniz gibi düşman. Nereye kaçacaksınız?”

DerdaŞanalmış hattıyla; Ayşe Hümeyra Otalı, Enes Pişkin, M. Huzeyfe Erdemir, Mehmet Ali Yafez, Muhammed Said Çimen, Sevdenur Karahan, Süleyman Yılmaz, Şükran Akyol şiirleriyle; Ali Pusati, Bilal Gündoğdu, Büşra  Nur Turan, Hediye Nur Akdemir, Kübra Korkman, Kübra Nihal Kurt, M. Es’ad İşlek, Mehmet Ali Yafez, Mücahit Türk, Samet Köprübaşı yazılarıyla dergide yer alıyorlar.

Söyleşilerde Gimdes Başkanı Dr. Hüseyin KâmiBüyüközer Hoca ve Türdeb Başkanı Asım Gültekin bulunuyor. Dr. Hüseyin KâmiBüyüközer Hoca ile helal gıda üzerine konuşulmuş: “Bu konu dinimizin emri. İsterse bu işin uzmanı olun isterse düz vatandaş olun hepimiz için emir aynıdır.” Asım Gültekin ile kelimeler üzerine konuşulmuş: “Sözlük hayatınızı değiştirir, sizi Malcolm X yapar!”

Miftah Dergisi aynı zamanda sitesinde yayımlanan güncel yazılar, her hafta yenilenen anketler ve kelime köşeleri ile yoluna devam ediyor.

Yazı, şiir, fotoğraf ve çizimlerinizi miftahdergisi@gmail.com mail adresimize gönderebilir ve dergimizi Facebook, Twitter ve İnstagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Edebiyat Haberleri
31.07.2017

Miftah Dergi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba