MinikaGO 8. Sayısıyla Raflarda

Türkiye’nin en kapsamlı içeriğine ve çocuk yayın kuruluna sahip tek çocuk dergisi olan minikaGO, 8. sayısıyla raflardaki yerini aldı.

MinikaGO 8. Sayısıyla Raflarda
MinikaGO 8. Sayısıyla Raflarda Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4421 kez okundu.

(Basın bülteninden.)

DENİZLER EN ÇOK ÇOCUKLARI BEKLER

Türkiye’nin seçkin yazar ve çizer kadrosuna sahip olan ve Turkuvaz Medya tarafından çıkarılan minikaGO dergisinin ağustos sayısı yaz mevsiminin son ayında engin maviliklerden çocuklara sesleniyor. Masallar, şiirler, denemeler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun sayfaları arasında çocuklar, tatilin son günlerinde eğlenceli vakit geçirecekler.

300 YILLIK MİNYATÜRLER ARASINDA YOLCULUK

minikaGO dergisinin bu ayki hediyelerinden biri büyük nakkaş Levni’nin Surname isimli eserindeki minyatürlerle hazırlanan 32 sayfa Şenlikli Bulmaca kitabı… Çocuklar, bu görseller arasında eğlenceli sorularla küçük yaşta minyatür estetiğini inceleyecekler. Esere konu olan şenlik hakkındaki şaşırtıcı bilgiler ışığında da geçmişi daha yakından tanıyacaklar.

Derginin kahramanlarından oluşan ve Ferit Avcı’nın çizdiği neşeli hayvanların çıkartmalarıyla da ister odalarını isterlerse defterlerini süsleyebilecekler. 

MinikaGO

ÇOCUKLARI GÜLÜMSETEN BÜYÜK KADRO

Genel Yayın Yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin ağustos sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Deniz Özen, Nurten Deliorman, Yavuz Turhan, Betül Akzambaklar, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Ersin Şahin, Gülçin Durman, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Saadet Ceylan, Erol Erdoğan, Esin Şahin, Semih Can, Reza Hemmatirad, Fatma Betül Yıldız ve Servet Gürbüz gibi isimler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Esra İlter Demirbilek’e ait.

Çocukların okuldaki eğitimlerine katkı sağlamasının yanı sıra genel kültürlerini zenginleştiren bir içeriğe sahip olan dergi, birbirinden renkli illüstrasyonların eşlik ettiği metinlerle çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlıyor. Bilmeceler, oyunlar, masallar, çizgi romanlar, gezi yazıları, el becerileri gibi çocukların çok sevdiği içeriklerle 64 sayfalık bir yolculuk çocukları bekliyor.

MinikaGO


Edebiyat Haberleri
16.08.2017

Minika Go
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba