Genç Milyarder: Kendi Sözlerinden Mark Zuckerberg

Basın bülteninden. (Edebiyat Haberleri)

Genç Milyarder: Kendi Sözlerinden Mark Zuckerberg
Genç Milyarder: Kendi Sözlerinden Mark Zuckerberg Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3100 kez okundu.

Dünya çapında hemen herkese ulaşan bir sosyal medya ağını yaratan kişiyi, Mark Zuckerberg’i daha yakından tanımak ister misiniz? Hakkında kitaplar yazılan, filmler çekilen bu genç adam bu noktaya nasıl geldi? Böyle büyük bir imparatorluğun sahibi olmak için neler yaptı? Mark Zuckerberg’i kendi sözleriyle tanıtan bu kitabı, Steve Jobs’u anlattığı kitabıyla haftalarca çok satanlar listesinden inmeyen George Beahm yayıma hazırladı. Bu kitap, hakkında pek çok farklı görüş öne sürülen bu genç milyarderi en gerçek haliyle ortaya koyuyor.

1,2 milyar kişiye ulaşan bir sosyal medya ağı. Ve onun genç yaratıcısı. 350 milyar dolarlık bir imparatorluğun sahibi.

Önce ondan nefret ettik. Arkadaşlarını sırtından vuran, işverenlerini yarı yolda bırakan, sadece ve sadece kendisini düşünen, bütün parasına rağmen bir kız arkadaş edinemeyecek kadar mesafeli bir adam gördük.

Sonra şaşırdık. Çünkü o sevgisiz adam evlendi, çocuk sahibi oldu ve 2015 yılında karısıyla beraber Facebook hisselerinin yüzde 99’unu eğitim ve sağlığa destek için kurdukları vakfa bağışladı.

Peki, gerçekten kimdir Mark Zuckerberg? Başarısının anahtarı nedir? Bu kitap bugüne kadar onu en detaylı ve en gerçek şekilde mercek altına alan tek kitaptır. Editörü George Beahm ise bize daha önce Steve Jobs’ı kendi sözlerinden anlatmış ve haftalarca “New York Times Çok Satanlar” listesinde kalmıştı.

“Time” dergisi en son 1927 yılında bu kadar genç bir adamı “Yılın Kişisi” seçmişti. Sizi Zuckerberg’in dünyasına davet ediyoruz.


Edebiyat Haberleri
16.08.2017

Beyaz Baykuş Destek Yayınları Mark Zuckerberg
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba