minikaGO ve minikaÇOCUK Dergilerinin Kasım Sayısı Çıktı!

Türkiye’nin en kapsamlı yayın içeriğine ve çocuk yayın kuruluna sahip tek çocuk dergisi olan minikaGO, “iyi ki varsın Kitap” kapağıyla, minikaÇOCUK da 'Robotlarla Çocuklar Buluşuyor, Eğlence Başlıyor' kapak konulu sayısıyla raflardaki yerini aldı!

minikaGO ve minikaÇOCUK Dergilerinin Kasım Sayısı Çıktı!
minikaGO ve minikaÇOCUK Dergilerinin Kasım Sayısı Çıktı! Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4272 kez okundu.

Türkiye’nin seçkin yazar-çizer kadrosu ile Turkuvaz Medya tarafından çıkarılan minikaGO ve minikaÇOCUK dergilerinin yeni sayısı çocuklarla buluştu. 

minikaGO dergisinin kasım sayısı kitaplar hakkında hazırlanan içeriğiyle çocuklarla buluşuyor.  Dergi, çocukların kitaplarla olan arkadaşlığına masallar, şiirler, denemeler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun sayfalarıyla ortak oluyor.

KİTAPLAR VE AYRAÇLAR ÇOCUKLARI BEKLİYOR

minikaGO dergisi bu ay üç hediye veriyor. Mevlâna İdris’in yazıp Dağıstan Çetinkaya’nın resimlediği Romantik Tilki masal kitabında bir menekşe çiçeğini çok seven tilkinin yaşadıkları anlatılıyor. Gökhan Özcan’ın yazıp Esin Şahin’in resimlediği Dolabımdaki Fil masal kitabında ise dolabın içinden çıkıp küçük bir çocukla arkadaş olan sevimli filin macerası çocukları bekliyor.

İki masal kitabının yanındaki üçüncü hediye ise birbirinden renkli ve kuş desenli kitap ayraçları… Çocukların okuma yolculuğuna eşlik eden bu ayraçlar, onların kitaplarını süsleyecek.

BÜYÜK ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI

minikaGO dergisinin düzenlediği ödüllü resim yarışması devam ediyor. İlk ve ortaokul öğrencileri, hayallerindeki okulu çizip dergiye göndererek yarışmaya katılabiliyor. Ayrıntılı bilgi kasım sayısı ile www.minikagodergi.com.tr adresinde… Son katılım tarihi ise 20 Kasım 2017!

ÇOCUKLARI GÜLÜMSETEN BÜYÜK KADRO

Genel Yayın Yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin kasım sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Ahmet Furkan, Nurten Deliorman, Yavuz Turhan, Betül Akzambaklar, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Saadet Ceylan, Erol Erdoğan, Semih Can, Reza Hemmatirad, Fatma Nur Yılmaz, Nur Dombaycı, Fatma Betül Yıldız ve Servet Gürbüz gibi isimler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Betül Akzambaklar’a ait.

Çocukların okuldaki eğitimlerine katkı sağlamasının yanı sıra genel kültürlerini zenginleştiren bir içeriğe sahip olan dergi, birbirinden renkli illüstrasyonların eşlik ettiği metinlerle çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlıyor. Bilmeceler, oyunlar, masallar, çizgi romanlar, gezi yazıları, el becerileri gibi çocukların çok sevdiği içeriklerle 64 sayfalık bir yolculuk çocukları bekliyor.
 

***

minikaÇOCUK dergisi; eğitici, öğretici ve zengin içeriğiyle dolu dolu bir sayı sunuyor. Genel yayın yönetmenliğini H. Salih Zengin’in yaptığı dergi, çocukların hayal dünyalarını, dil gelişimini, zihinsel ve bedensel becerilerini destekleyecek bir üslupta hazırlanıyor. Dergi, kasım ayında gündelik hayatımıza yavaş yavaş da olsa girmeye başlayan robotları anlatıyor.

Çocukların ilgisini çekecek robot türleri, insan ve robot farkı, robotların günlük hayatımıza girdiğinde neler olabileceği gibi konular derginin rengârenk sayfaları arasında çocukları bekliyor. Çocukların motor ve el becerilerini geliştiren derginin bulmaca sayfaları ise robot eksenli eğlencelerle dolu.

ŞEKİL VE YÖN ALGISINI GELİŞTİREN HEDİYELER

Çocukların gelişimine katkı sağlayan minikaÇOCUK dergisi kasım sayısında üç hediye veriyor. Çocuklar; Parçayı Tak, Robotu Yap oyunu ile yön ve şekil bilgilerini geliştirebilecekler. Ayrıca robot eşleştirme kartları ile hafızalarını kuvvetlendirip kartlardaki komutları yerine getirerek robot taklidi yapacaklar. Robot çıkartmalarını ise derginin ilgili sayfasında kullanarak kendi robot geliştirme atölyelerini oluşturacaklar. Bütün bayilerde 5 TL’ye satılan minikaÇOCUK dergisi, renkli içeriği ile çocukların dünyasına katılmaya devam ediyor.

UZMAN EKİP minikaÇOCUK DERGİSİNDE!

3-6 yaş grubundaki çocuğun tek başına yapabileceği etkinliklerin yanında ebeveynlerinin yardımına ihtiyaç duyabileceği sayfalarla da süslenen derginin kasım sayısında Mevlâna İdris, Ayşın Ersoy Erdem, H. Salih Zengin, Merve Özdoğan, Nurten Deliorman, M. Ahmet Demir, Deniz Özen, Semih Can, Servet Gürbüz, Esra İlter Demirbilek, Esin Şahin, Betül Akzambaklar ve Yavuz Turhan gibi yazar ve çizerler yer alıyor. Derginin kapak çizimi ise Esin Şahin’e ait!

Edebiyat Haberleri
11.11.2017

minikoGO minikaÇOCUK Çocuk Edebiyatı Robotlarla Çocuklar Buluşuyor Eğlence Başlıyor İyi ki Kitaplar Var
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba