İyilik Çetesi 7 Bin Çocuğa Ulaştı!

Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak'ın kaleme aldığı, Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülen Edebiyat Eserlerini Destek Projesi kapsamında desteklenen 5 çocuk kitabından biri olan İyilik Çetesi 7 bin çocuğa ulaştı.

İyilik Çetesi 7 Bin Çocuğa Ulaştı!
İyilik Çetesi 7 Bin Çocuğa Ulaştı! Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1949 kez okundu.

Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak'ın kaleme aldığı, Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülen Edebiyat Eserlerini Destek Projesi kapsamında desteklenen 5 çocuk kitabından biri olan İyilik Çetesi, Anadoludan 52 şehir öyküsü anlatıyor.

İyilik Çetesi'nin yazarları Ayşe ve Cihat, gezdikleri şehirlerle birlikte arkadaşları aracılığıyla bağlantılı oldukları 52 şehir belirlemiş. Her hikayede, anlatılan şehrin kültürel öğeleri, sosyal yaşantısı, o şehrin neleriyle meşhur olduğu baz alınırken, oluşturulan kahramanlar da çeşitli iyilikler yaparak okurlarına örnek teşkil ediyor. 

Türkiye'nin pek çok yerinden öğretmenler İyilik Çetesi'ni toplu halde alarak öğrencilerine hediye ediyor. Okunan her öykü, tanışılan bir şehir olduğu gibi; her kahraman da çocukların  hayatlarına geçirecekleri iyiliklerde bir yol gösterici kimliğe bürünüyor. Çocuklarıyla kitabı okuyan öğretmenler, çeşitli etkinliklerle öğrencilerin hayatına iyilik yapma bilincini bir ödevden çıkararak mutlu olmanın bir nevi anahtarı olarak boyunlarına asıyor. Çocuklar iyiliği okuyarak, esinlenerek ve yaşayarak öğreniyor. İyilikleri çoğalttıkça mutlulukları artıyor. 

Resim öğretmenlerinden matematik öğretmenlerine kadar pek çok branşta öğretmenin çocukları için tercih ettiği kitap, öğretmenlerimizin yaratıcılığıyla pek çok farklı etkinlik ve projeye dönüşüyor.

Okunan öyküleri kendi hayal gücüyle yeniden çizen çocukların resimleri, en çok hangi şehri görmek istedikleri, en sevdiği hikaye ve yerinde olmak istedikleri hikaye kahramanları bir bir İyilik Çetesi'nin yazarlarına ulaşıyor.


Edebiyat Haberleri
12.11.2017

İyilik Çetesi Ayşe Ünsal Cihat Albayrak
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba