İmge Dergisi 7. sayısıyla Yola Devam ediyor

İmge Dergisi yola devam ediyor.

İmge Dergisi 7. sayısıyla Yola Devam ediyor
İmge Dergisi 7. sayısıyla Yola Devam ediyor Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2357 kez okundu.

Tanıtımdan:

 

Ve 7.sayı. Vermiş olduğumuz aranın ardından tekrar sizlerle birlikteyiz, birlikte olmak için bir gayretin ardındayız. Durduk, nefeslendik ve işte yeniden yoldayız.

Yoldayız çünkü durmak için bahaneler hep hazırdır. O bahanelere kanmadık. Yoldayız çünkü bir şey yapmak istiyoruz.

Güzel olsun. Huzura vesile olsun. Rikkate yol açsın. Şevk versin. Hakikate işaret etsin.”  

7.sayımızla beraber yeni yayın sürecimizde bazı değişikliklere gitmeye karar verdik. Umarız ki karşılığını bulur. Bunun yanında değişmeyen bir şey var ki; o da daima gençlik, daima genç, hep gençlerle hareket etmek. Elbette bunu yaparken hedefimiz  ‘eleştiri’ mekanizmasına sahip olarak, geçici, günübirlik, popüler ifade ve çalışmalardan kaçınarak hakikatin peşinde koşmak olacaktır.

Durmadan koşmak, ekip ruhunu muhafaza ederek koşmak, tırmanmak…

Samimi bir emeğin, çalışmanın karşılığı olarak İmge…

7.sayıya gelince;

Burak Koç, A. Ali Ural’la şiiri, Karabatak Dergisi’ni ve Şule Yayınları’nı konuştu. Şiirden, dergiye, yayın hayatına dair temeller A. Ali Ural röportajında.

Elif Nuray’la yeni çıkan kitabı “O Korkunç Maharet”i ve Elif Nuray şiirini konuştuk. Okuru ve takipçisi hakiki olsun, hayırlı olsun.

Gençler demiştik, bizden bizimle. “Genç Şair ve Şiir” başlığı altında üç genç şairle şiiri ve onların şiir anlayışını konuştuk, sizlere aktardık. Ömer Fatih’in, Muhammed Enis’in ve Mehmet Ali’nin şiiri, sözü daim olsun, inşallah kitapları çıktığında ilk söyleşileri bizimle olsun.

Mehmet Sebih Oruç, “Leyla’ya Mail Atmak: Çağdaş Aletler, Yeni İdrakler ve İslami Sanat” isimli yazısında bize ait olanı ve onun aktarımını sorguluyor.

Mustafa Gazi, “Kanla Berkilmiş Bir İsmet Özel Masalı” isimli yazısında geniş bir perspektifle İsmet Özel’i ve onun ‘kendine özgü’ şiirini incelemeye tabi tutuyor.

Sevim Güldürmez, “ Bir Döneme Açılan Pencere: Safvetî Ziya’nın Âdâb-ı Muâşeret Hasbihâlleri” isimli yazısında dönemin sosyal hayatının nasıl olduğunu, nasıl bir değişime girdiğimizi bize aktarıyor.

Eda Hallaç, “ Asaf Hâlet Çelebi’nin Om Mani Podme Hum Şiiri Üzerine İnceleme” isimli yazısıyla Asaf Hâlet’in şiir dünyasının penceresini aralıyor.

Talha Kabukçu, “Eve Göç: Türkiye’de Uluslararası İlahiyat Öğrencileri” isimli yazısıyla Türkiye sınırları dışından ülkemize eğitim için gelen öğrencilerin yaşadığı sosyal meseleleri ülkeler bazında ele alıyor.

Yazı, söyleşi ve soruşturma dışında dergimizde şiirleriyle ve hikâyeleriyle yer alan isimler de mevcut.

Raşit Çiçek, Hacer Selçuk, Yunus Kadıoğlu, Büşra Coşkun, Arif Mete, Gizem Arı 7.sayının şairleri.

Hikâyeleriyle ise, Ahmed Özkan ve Samet Öztürk 7.sayımıza misafir oldular.

***

Gelecek sayılarda görüşmek üzere..

Edebiyat Haberleri
14.11.2017

İmge Dergisi Sayı 7 Edebiyat Dergisi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba