Yeni Kitap: Koray Biber - Laterna

"Eninde sonunda her şey kaybetmek için kazanılır."

Yeni Kitap: Koray Biber - Laterna
Yeni Kitap: Koray Biber - Laterna Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2901 kez okundu.

(Basın bülteninden.)

Laterna hayatın içindeki tekrarlarla ilgili. Laterna bir müzik kutusu. . Yalnızca daha önceden programlanmış şeyleri çalıyor. Bildiklerimizi hafızamızdan çağırdığımızı ve bunun içine hapsolmuş bir insanın hayatına neler yapabileceğini gösteriyor. 

Hafızası sürekli aynı ana dönen ve aynı arayışlara yeni baştan başlayan bir kişinin karmaşık hayatını anlatırken, okuyucuya da aslında hayatın tekrarlarına hapsolduğumuzu, tekrar edilen şeyin zamanla ortadan kalkarak yok olduğunu anlatıyor. Acılar, mutluluklar ve hatta hayatın kendisi tekrarların içinde yok oluyor.  

Koray Biber ilk eseri olan Laterna’da hayata dair sıradan şeyler yaşayanların hikayesini anlatıyor.

Hayat bazen, dün gece bıraktığın yerden başlamaz.

Gidenler rahat uyur. Arkasını dönüp gidenler, yön değiştirenler, gözünü kapayabilenler... Seninse daha fazla zamana ihtiyacın vardır... 

Bu hikâye, olmasa da olurların, olsa da fark etmezlerin hikâyesi... Bu hikâye önemsiz şeyler yaşayanların, anlatacak bir şeyi olmayanların hikâyesi. Muhabbetlere katılamayacak kadar sıradan şeyler yaşayanların hikâyesi. Benim hikâyem. Senin hikâyen. Ki zaten, her şeyi biliyorsun...

Kitap 2016’da Sonsuz Kitap tarafından yayınlanmıştır.


Koray Biber Hakkında:
Koray Biber 25 Şubat 1984'te, İstanbul'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdikten sonra aynı üniversitede Siyaset Yüksek Lisansı yaptı. Çeşitli edebiyat dergi ve internet sitelerinde öykü ve şiirler yazdı. Doğan Online ve Hürriyet bünyesindeki, Türkiye'nin ilk blog platformlarından biri olan Onpunto'da editörlük yaptı. Birçok internet gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Türkiye'nin büyük markalarına reklam metin yazarlığı ve editörlük hizmetleri verdi. İlk romanı Laterna, Kasım 2016'da yayınlandı.


Edebiyat Haberleri
17.11.2017

Yeni Kitap Koray Biber Laterna
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba