Panoptikon Fanzin 7. Sayısında

Panoptikon Fanzin “güzikibinonyedi” sayısıyla raflardaki yerini aldı.

Panoptikon Fanzin 7. Sayısında
Panoptikon Fanzin 7. Sayısında Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2459 kez okundu.

Tanıtımdan:

Fanzinin ilgiyle takip edilen çıkış yazılarının son bölümünde Emrah Yolcu Dönüş ve Kopuş kavramlarını ele alıyor; bunu kavramların, şiire olan eğilimlerinin hareket yönlerini göstererek gerçekleştiriyor: Köke Dönüş ve Uz’a Şiirsel Kopuş.

Cem Yavuz, “rüya” ve “mabed” ilişkisine derinlikli bir değini gerçekleştiriyor. Bu değinide Ayasofya ve Süleymaniye yapılarının rüyalardaki muştularının yanı sıra Paulus Silentiarius’un Ayasofya’yı ilmek ilmek dokuduğu 1029 mısralık şiirinden bir bölüm de yer alıyor.

Emrah Yolcu, bazı şiir kitaplarının isimleri hakkında bir yazı kaleme aldı. Bu yazıda adı geçen kitaplar Baran Çaçan, Onur Şahin, Ümit Erdem, Meryem Coşkunca, Mehmet Can İnsperest, Sinan Özdemir ve Ümit Güçlü’ye ait. Ü. Güçlü’nün son kitabı da aynı yazıda kritik ediliyor.

Emrah Yolcu, Nev Yunanilik tartışmalarında adı sıkça anılan ve çok sert eleştirilere maruz kalan Salih Zeki Aktay’ın Laton I-II-III kitapları üzerine yazdı. Yazıyı Laton kitaplarından seçilmiş şiirler takip ediyor.

Emrah Yolcu, Ramazan Macit’in Remler Redler Hadler kitabıyla birlikte, Heterotopya Yayınları’ndan çıkan Red Divanı adlı kitabı hakkında yazdı: Kendi Toprağında Bozgunculuk Çıkarmak.

Ozan Tünsagu “Kaçak” adlı öyküsüyle Panoptikon Fanzin’in 7. sayısında yer alan isimlerden.

Emrah Yolcu, Ömer Şişman’ın son kitabı Dikenli Zıplak hakkında bir yazı kaleme aldı: Dikenli Zıplak Bağlamında Dikenli Zıplak.

Panoptikon Fanzin güzikibinonyedi sayısındaki şairler ise şu şöyle: Ramazan Macit, İlker Şaguj, Tan Babür, Murat Kaya, Kadir Sevinç, Muhammet Durmuş.

Blog: https://panoptikonfanzin.wordpress.com/

 

Edebiyat Haberleri
20.11.2017

Panoptikon Fanzin Fanzin Sayı 7
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba