Metis 2018 Ajandası "Yalan" Temasıyla Raflardaki Yerini Aldı

Metis Yayınları’nın 2005 yılından beri çeşitli temalar etrafında şekillendirerek hazırladığı ajanda, 2018 yılı için “yalan” temasıyla çıktı.

Metis 2018 Ajandası
Metis 2018 Ajandası Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2902 kez okundu.

Tanıtımdan:

Kapağında; "Sineğe vurdum palanı, dinlettim mi sana bu koca yalanı, o yalan, bu yalan fili yuttu bir yılan bu da mı yalan? Gerçeğe çevirelim bu düzdüğüm yalanı,  hikayedir bunun adı, söylemekle çıkar tadı…" ifadesinin yer aldığı ajandada, edebiyattan istatistiğe, siyasetten bilime hakikatin hayatımızdaki yeri tartışılıyor.

Yalan ve yalancılar üzerine Tahsin Yücel, Sait Faik, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Ahmet Hamdi Tanpınar ve Oğuz Atay gibi Türk edebiyatının önemli ustalarının yazılarına yer verilen ajandada hakikat ötesi kavramına ilişkin de pasajlar yer alıyor.

Metis Yayınları “yalan” konulu ajandasının sunuşunda, içine gömüldüğümüz sosyal medya ortamında sadece kendimize benzerlerle iletişimde kalmanın görüşlerimizi destekleyenler dışındaki olgulara kulağımızı kapatmamıza yol açtığını belirtiyor.

Ayrıca hakikat sonrası dünyaya ve yalanlara ilişkin hazırlanan ajandanın teyit.org’un önerisiyle hazırlandığına da değiniliyor.

Metis Ajandası 17 Kasım’dan itibaren kitapçılardaki yerini aldı.

 

Edebiyat Haberleri

23.11.2017

Metis Yayınları Metis 2018 Ajandası Yalan Ajanda Yeni
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba