PATNOS İLK KEZ KİTAP GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR

Van Erciş merkezli olarak 2011’den bu yana yayın hayatını sürdüren Hayal Bilgisi Dergisi, Erciş’te üç yıldır organize ettiği Erciş Edebiyat Şöleninin ardından, Patnos’ta da bir edebiyat şöleni hazırlıyor.

PATNOS İLK KEZ KİTAP GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR
PATNOS İLK KEZ KİTAP GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3760 kez okundu.

Derginin yayın yönetmenleri Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak, Patnos’ta görev yapan bir grup öğretmenle işbirliği yaparak, Patnos’ta yazarları ve yayınevlerini ağırlayacak.

30 Kasım, 1 – 2 Aralık tarihlerinde, üç gün süreyle düzenlenecek olan 1. Patnos Edebiyat Şöleni kapsamında, Patnos Kitap Günleri adlı etkinlik düzenlenecek. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelecek olan yazar ve şairler, bölgedeki yazarlarla birlikte kitaplarını imzalayacak, söyleşiler yapacak.

Çocuk kitaplarının ve çocuk edebiyatı alanında eserler veren yazarların çoğunlukta olacağı Patnos Kitap Günlerinde, ayrıca çeşitli atölye çalışmaları da yapılacak. İyilik Atölyesi, resim/boyama atölyesi ve masal atölyesi, görevli öğretmenlerin gayretleri ile yüzlerce çocuğu ağırlayacak.

Etkinlikte ayrıca, bölgedeki resim ve fotoğraf sanatçılarının eserlerinden oluşan bir karma sergi de yer alacak.

Patnos 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek olan 1. Patnos Edebiyat Şöleni ve Patnos Kitap Günlerine, bölgedeki pek çok yerleşim yerinden yoğun katılım olması bekleniyor.

Kitap Günleri

Patnos Kitap Günleri Patnos Edebiyat Şöleni
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba