Minika GO Bayilerde: Rastgele Balıkçılar

Minika Go'nun Aralık sayısı bayilerde.

Minika GO Bayilerde: Rastgele Balıkçılar
Minika GO Bayilerde: Rastgele Balıkçılar Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3444 kez okundu.

(Basın bülteninden.)

RASTGELE BALIKÇILAR!

Türkiye’nin en kapsamlı yayın içeriğine ve çocuk yayın kuruluna sahip tek çocuk dergisi olan minikaGO, “Rastgele! BALIKÇILAR” kapağıyla raflardaki yerini aldı.

Türkiye’nin seçkin yazar-çizer kadrosu ile Turkuvaz Medya tarafından çıkarılan minikaGO dergisinin aralık sayısı balıkçılar hakkında hazırlanan içeriğiyle çocuklarla buluşuyor.  Dergi, balıkçıların dünyasına masallar, şiirler, denemeler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun sayfalarıyla ortak oluyor.

KOLEKSİYON SERİLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

minikaGO dergisi bu ay iki hediye veriyor. İlk hediye, Koleksiyon Kitaplar Serisi’nin üçüncü kitabı olan “Kurbağa Bir Zıplar, İki Zıplar!..” masal kitabı… H. Salih Zengin’in yazdığı masalı, Betül Akzambaklar resimledi. İçinde çıkartmalar da olan kitapta zorla yarıştırılan bir kurbağanın başından geçenler anlatılıyor.

İkinci hediye ise yeni bir seri… Bilgi Kartları Koleksiyon Serisi’nin ilk kartları aralık sayısında çocukların ellerine toplanıyor. Çeşitleri balıkların tanıtıldığı tam on sekiz kartla çocuklar, oyun oynayarak genel kültürlerini geliştirebilecekler.

ÇOCUKLARI GÜLÜMSETEN BÜYÜK KADRO

Genel Yayın Yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin aralık sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Nurten Deliorman, Yavuz Turhan, Betül Akzambaklar, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Saadet Ceylan, Erol Erdoğan, Semih Can, Reza Hemmatirad, Fatma Nur Yılmaz, Nur Dombaycı, Fatma Betül Yıldız, Kübra Demiray, Esin Şahin ve Servet Gürbüz gibi isimler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Nur Dombaycı’ya ait.

Çocukların okuldaki eğitimlerine katkı sağlamasının yanı sıra genel kültürlerini zenginleştiren bir içeriğe sahip olan dergi, birbirinden renkli illüstrasyonların eşlik ettiği metinlerle çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlıyor. Bilmeceler, oyunlar, masallar, çizgi romanlar, gezi yazıları, el becerileri gibi çocukların çok sevdiği içeriklerle 64 sayfalık bir yolculuk çocukları bekliyor.


Edebiyat Haberleri
16.12.2017

Minika GO
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba