Biyografi: M. Sadi Karademir

Hayatı, eserleri...

Biyografi: M. Sadi Karademir
Biyografi: M. Sadi Karademir Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3939 kez okundu.

M. Sadi KARADEMİR

1990 yılında Erzincan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzincan’da, lise öğrenimini ise İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’nde tamamladı. 2008 yılında askerlikten kendi isteğiyle ayrıldı. İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldu. Halen, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir.

Öğrencilik yıllarında çeşitli gruplarla müzik çalışmalarında bulundu. 2012 yılında, ESKADER (Edebiyat, Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği) ’nin düzenlemiş olduğu II. Edebiyat Yarışması’nda Deneme dalında “Masumiyeti Kim Öldürdü?” adlı eseri ile 3. oldu.

İlk şiirleri Dergâh Dergisi'nde yayımlandı. Daha sonraki zamanlarda, şiir ve yazılarına ağırlıklı olarak Dergâh Dergisi’nde olmak üzere, Dil ve Edebiyat Dergisi'nde, CF Dergisi'nde ve İzdiham Dergisi’nde devam etti. Halen, şiirleri ve edebiyat yazıları Dergâh Dergisi’nde, poetik metinleri elestirihaber.com’da yayımlanmaktadır.

2017 yılında Ülke Kitapları’ndan çıkan “Ters Akıntı” isimli şiir kitabı, şairin ilk şiir kitabıdır.

 

 

Sadi Karademir
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba