Karakedi Dergisi 11. Sayısı İle Yola Devam Ediyor

Karakedi Dergisi 11. Sayısı İle Yola Devam Ediyor
Karakedi Dergisi 11. Sayısı İle Yola Devam Ediyor Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3497 kez okundu.

Derginin Önsözünden:

 

Koca bir yıl koşuşturmayla geldi geçti. Biz, girdiğimiz dergi mutfağında koca yılı çalışarak geçirdik. Üretken, verimli, yenilikçi ve girişken olmaya çabaladık. Gelen yazıların sayısı sürekli arttı. 12. 13. sayılarda şimdiden yer kalmadı. 14. Sayının yarısı doldu. Bir haftaya kadar gelen yazıları ancak 15. sayıya arşivleyebileceğiz. Yazısının erken yayımlanmasını talep edenler için yazının geliş tarihinin esas alındığını belirtmemiz gerekiyor.

Basılı olmaktan tutunda bir kafe, kültür merkezi açmaya varan öneriler geliyor. Gelen diğer bir öneri derginin ulusal hakemli olmasıydı. 11. Sayıdan itibaren ulusal hakemli dergi olundu.

Değiş, Geliş, İlerle (DGİ) felsefesini benimsemiş genç bir edebiyat dergisi olarak yeni arayış ve girişimlerimiz sürüyor. Türkiye’nin en popüler edebiyat haberlerinden edebiyathaberleri.com/ ve CemCemii Kurşun Kalem, sitelerinde dergimize yer verdiler. Hürriyet Gazetesi muhabiriyle görüşmemiz olumlu geçti. Şu an derginin haberini yapmak için inceliyor. Aralık başından beri Otel Real Konak dergiyi destekledi. Aralık ayında genişletilmiş bir toplantı ve “Güneydoğu’da Kadın Deneyimi Paylaşımı”nı orada yaptık.

Karakedi Tiyatro Topluluğu “Ünzile- Bir Meleğin Ölümü” adlı oyununu 11 Aralık’ta sergiledi. 15 Aralıkta Down sendromlu, otistik ve diğer engel grupları konusunda duyarlılık oluşturmayı hedefleyen Dilek ERTÜRK Topluluğu kuruldu. 20 Aralıkta çadırda buz gibi havada yaşayan mültecilere gıda ve giyeceklerini ulaştırdık.

Geçtiğimiz haftalarda kurulan NAR ÇİÇEKLERİ GAZETECİ GRUBU, sürekli aynı kişilerin görev aldığı bir oluşum olmak yerine DÖNEM BAŞKANLARI şeklinde herkesin rol üstlendiği bir gazetecilik deneyim grubu olmayı benimsedi. Aralık ayı dönem başkanlığı Şilan UĞUR, Merve ÇAPAN, Pervin KARAKOÇ’taydı. Bu sayıda röportajları var. Hülya Senay ÖZDAMAR ve M. Fatih DEMİRDAĞ Ankara’dan, Gülay ERÇIKTI Eskişehir’den, İpek AYDOĞDU Bursa’dan yazdılar. Tuba BİNGÖL hem bir yazı hem de karakalem çalışması yolladı. Pervin KARAKOÇ ilk kez yazı gönderenlerden. Ahmet KIZILBULUT TPAO’da görev yapan yazarlardan. Abdullah SANCAN tarafından kapak fotoğrafı tasarımı yapıldı. Arkadaşlarımı kısaca tanıttıktan sonra şimdiden herkese iyi yıllar diliyorum. Yeni yılınız kutlu olsun…

Dr. Yusuf ARSLAN

Dergiyi okumak için tıklayın.

Edebiyat Haberleri

28.12.2017

Karakedi Dergisi Sayı 11 Edebiyat Dergisi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba