Vatan Kitap Eki Yayın Yönetmeni Buket Aşçı Hayatını Kaybetti

Vatan Kitap eki Yayın Yönetmeni Buket Aşçı, bir süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düştü.

Vatan Kitap Eki Yayın Yönetmeni Buket Aşçı Hayatını Kaybetti
Vatan Kitap Eki Yayın Yönetmeni Buket Aşçı Hayatını Kaybetti Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2499 kez okundu.

Vatan Kitap eki Yayın Yönetmeni Buket Aşçı, bir süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düştü. 

Demirören Medya, "Değerli gazeteci arkadaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine sabır dileriz. Cenazesi yarın (29.12.2017) Levent Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakip Kilyos Mezarlığı'na defnedilecektir." açıklamasını yaptı.

 

Buket Aşçı Kimdir

Basın ve edebiyat dünyasının sevilen ismi Buket Aşçı Gürel, 29 Ekim 1976’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan Aşçı, ilk olarak E Yayınevi’nde editör olarak mesleğe başladı. Aşçı daha sonra sırasıyla Aktüel Dergisi, Sabah Hafta sonu ekleri, Milliyet Sanat Eki’nde görev aldı. Aşçı SKY Türk ve TV8’de edebiyat ve kitap üzerine televizyon programları yaptı. 2002’de VATAN Gazetesi’nin kuruluşunda rol alarak haber merkezinde muhabir olarak çalışmaya başlayan Aşçı, 2006 yılında VATAN Kitap ekinin Genel Yayın Müdürü olarak görevine devam etti.

Buket Aşçı 2006 yılında böbrek hastası olduğunu öğrendi. Hastalığı sürecinde ‘Diyaliz Günleri’ başlıklı yazı dizisiyle 40 bin böbrek hastasının organ nakli bekleyişini duyuran Aşçı’ya 2007 yılında böbrek nakli yapıldı. Nakil olduktan sonra sağlığına kavuşan Aşçı, 2015’te hayatını basketbol menajeri ve spor yazarı S. Serdar Gürel ile birleştirdi. Ancak hastalık Buket’in peşini bırakmadı. Ekim 2016’da kanser teşhisi konulan Buket Aşçı Gürel, yaklaşık 1.5 yıldır tedavi görüyordu. 19 Aralık’ta durumu ağırlaştığı için Maslak Acıbadem Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Buket Aşçı Gürel dün öğle saatlerinde hayatını kaybetti.

 
Edebiyat Haberleri

28.12.2017
Buket Aşçı Vatan Kitap Eki Demirören Medya
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba