Efsane Ferdinand, Filmiyle Aynı Anda Tüm Kitapçılarda

Boğa "Ferdinand"ın kısacık ancak farklı öyküsüyle çok şey anlatan bu kitap Türkiye'de Pena Yayınları tarafından raflarda yerini alıyor.

Efsane Ferdinand, Filmiyle Aynı Anda Tüm Kitapçılarda
Efsane Ferdinand, Filmiyle Aynı Anda Tüm Kitapçılarda Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2350 kez okundu.

Tanıtım Bülteninden:

 

1936 yılında Amerikalı yazar Munro Leaf tarafından yazılan ve Robert Lawson tarafından tasvir edilen çocuk kitabı “Ferdinand”, boğa güreşinde savaşmaktan çok çiçek koklayan boğanın hikayesini anlatıyor. Kardeşlerinden, akranlarından farklı bir boğa olan Ferdinand, birileriyle dövüşmek yerine mantar ağacının altında oturup çok sevdiği çiçekleri koklamayı seviyor ve romantikliği, entelektüelliği ile ezberleri bozuyor.

Boğa “Ferdinand”ın kısacık ancak farklı öyküsüyle çok şey anlatan bu kitap Türkiye’de Pena Yayınları tarafından raflarda yerini alıyor. 1930’larda basılıp binlerce adet satılmış, Munro Leaf imzalı çocuk kitabından yola çıkılarak beyazperdeye aktarılan eğlenceli animasyon 22 Aralık’dan itibaren beyazperdede.

 

Munro Leaf Kimdir
Aynı zamanda Munro Leaf olarak bilinen Wilbur Munroe Leaf (1905-1976) yazarlık kariyeri boyunca birçok kitap yazmış Amerikalı çocuk edebiyatı yazarıdır. Kitapları Ludwig Bemelmans, Robert Lawson ve Theodor Seuss Geisel (Dr. Seuss) dahil birçok ünlü sanatçı ve çizer tarafından resimlendirilmiştir. Bir klasik haline gelen, basıldığında büyük tartışmalara yol açan ve 60’tan fazla dile çevrilen Ferdinand kitabıyla tanınmaktadır.

 

Edebiyat Haberleri

03.01.2018

Ferdinand Munro Leaf Pena Yayınları
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba