minikaGO ve minikaÇOCUK Dergilerinin Yeni Sayısı Çıktı!

minikaGO ve minikaÇOCUK dergilerinin 13. sayıları raflardaki yerini aldı.

minikaGO ve minikaÇOCUK Dergilerinin Yeni Sayısı Çıktı!
minikaGO ve minikaÇOCUK Dergilerinin Yeni Sayısı Çıktı! Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2814 kez okundu.

Basın Bülteninden:

 

- İŞ MAKİNELERİ İŞ BAŞINDA!

 

Turkuvaz Medya tarafından 3-6 yaş grubu çocuklar için yayınlanan minikaÇOCUK dergisinin on üçüncü sayısı raflardaki yerini aldı. Birinci yılını doldurduğu ocak ayında kapak konusunu iş makinelerine ayıran dergi, ilgi çeken içeriğiyle bütün çocukları kuşatmayı hedefliyor.

Türkiye’nin seçkin yazar ve çizerleriyle hazırlanan minikaÇOCUK dergisi; eğitici, öğretici ve zengin içeriğiyle dolu dolu bir sayı sunuyor. Genel yayın yönetmenliğini H. Salih Zengin’in yaptığı dergi, çocukların hayal dünyalarını, dil gelişimini, zihinsel ve bedensel becerilerini destekleyecek bir üslupta hazırlanıyor. Birinci yaşını kutlayan dergi son sayısında çocukların ilgi duyduğu iş makinelerini konu ediniyor.

Çocukların oldukça ilgisini çeken iş makineleri çeşitleri, iş makinelerine benzeyen hayvanlar gibi konular derginin rengârenk sayfaları arasında çocukları bekliyor. Çocukların motor ve el becerilerini geliştiren derginin bulmaca sayfaları ise yine iş makinelerini anlatan eğlencelerle dolu.  

0-3 YAŞ GRUBUNA ÖZEL HAZIRLANAN “minikadımlar” DERGİSİ

minikaÇOCUK dergisi, ocak sayısından itibaren her ay 0-3 yaş grubuna özel bir dergi vermeye başladı. Bu yaş grubu için ülkemizde hiçbir süreli yayın yok. Hayatla yeni tanışmaya başlayan küçükler için “minikadımlar” dergisinde sayılar, kavramlar, renkler, şekiller ve kelimeler rengârenk resimlerle birlikte yer alıyor.  

İŞ MAKİNELERİ KONULU HEDİYELER

Çocukların gelişimine katkı sağlayan minikaÇOCUK dergisi, ocak sayısında üç hediye daha veriyor. Çocuklar; kamyon maketi ile parça-bütün ilişkilerini geliştirebilecekler. Ayrıca hikâyeli eşleştirme kartları ile hem gördükleri resimlere yorum yapma becerilerini hem de hafızalarını kuvvetlendirebilecekler. İş makineleri çıkartmalarıyla ise kum havuzunda oynayan çocuklar resmini tamamlayabilecekler. Bütün bayilerde 6 TL’ye satılan minikaÇOCUK dergisi, renkli içeriği ile çocukların dünyasına katılmaya devam ediyor.

UZMAN EKİP minikaÇOCUK DERGİSİNDE!

3-6 yaş grubundaki çocuğun tek başına yapabileceği etkinliklerin yanında ebeveynlerinin yardımına ihtiyaç duyabileceği sayfalarla da süslenen derginin ocak sayısında Mevlâna İdris, Ayşın Ersoy Erdem, H. Salih Zengin, Merve Özdoğan, Nurten Deliorman, M. Ahmet Demir, Deniz Özen, Semih Can, Servet Gürbüz, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Esin Şahin, Saadet Ceylan ve Yavuz Turhan gibi yazar ve çizerler yer alıyor. Derginin kapak çizimi ise Nur Dombaycı’ya ait!

 

*     *     *

- HAYDİ KIZAKLARA!

Türkiye’nin en kapsamlı yayın içeriğine ve çocuk yayın kuruluna sahip tek çocuk dergisi olan minikaGO, “HAYDİ KIZAKLARA!” kapağıyla raflardaki yerini aldı.

Türkiye’nin seçkin yazar-çizer kadrosu ile Turkuvaz Medya tarafından çıkarılan minikaGO dergisinin birinci yılını doldurduğu ocak sayısı kayak ve kızaklar hakkında hazırlanan içeriğiyle çocuklarla buluşuyor.  Dergi, bir kış mevsimi etkinliği olan kızak kayma eğlencesine masallar, şiirler, denemeler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun sayfalarıyla ortak oluyor.

“HAYALİNDEKİ OKULU ÇİZ” RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

minikaGO dergisinin 1 Ekim – 20 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlediği “Hayalindeki Okulu Çiz” resim yarışması sonuçlandı. Kazanan resimler derginin ocak sayısıyla birlikte verdiği kitapçıkla tüm okurlara duyuruldu. Hediyeler ise şöyle: İlkokul ve ortaokul birincilerine tablet ve 1 yıllık minikaGO dergisi aboneliği; ilkokul ve ortaokul ikincilerine National Geographic elektronik eğitim seti ve 6 aylık minikaGO dergisi aboneliği; ilkokul ve ortaokul üçüncülerine 10 kitaplık okuma seti ve 6 aylık minikaGO dergisi aboneliği. Ayrıca her iki kategoriye de 7’şer mansiyon ödülü olarak üçlü boya seti ve Maceracı Yüzgeçler tişört-şapkası gönderilecek.

BİRİNCİ YILDA DÖRT HEDİYE BİRDEN

minikaGO dergisi bu ay dört hediye birden veriyor. İlk hediye, Koleksiyon Kitaplar Serisi’nin dördüncü kitabı olan “Ormandaki Bisiklet” masal kitabı… Burhan Eren’in yazdığı masalı, Dağıstan Çetinkaya resimledi. İçinde çıkartmalar da olan kitapta bir kız çocuğunun bisikletine binen ormandaki hayvanların başından geçenler anlatılıyor.

İkinci hediye Bilgi Kartları Koleksiyon Serisi’nin ikinci kartları… Kış sporlarının tanıtıldığı tam on sekiz kartla çocuklar, oyun oynayarak genel kültürlerini geliştirebilecekler. Ayrıca 16 sayfalık eğlenceli bulmacaların olduğu bulmaca eki ve 2018 duvar takvimi ise diğer hediyeler…

ÇOCUKLARI GÜLÜMSETEN BÜYÜK KADRO

Genel Yayın Yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin ocak sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Nurten Deliorman, Mümine Yeşilmen, Yavuz Turhan, Betül Akzambaklar, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Erol Erdoğan, Reza Hemmatirad, Fatma Nur Yılmaz, Nur Dombaycı, Fatma Betül Yıldız, Kübra Demiray, Esin Şahin ve Servet Gürbüz gibi isimler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Ersin Şahin’e ait.

Çocukların okuldaki eğitimlerine katkı sağlamasının yanı sıra genel kültürlerini zenginleştiren bir içeriğe sahip olan dergi, birbirinden renkli illüstrasyonların eşlik ettiği metinlerle çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlıyor. Bilmeceler, oyunlar, masallar, çizgi romanlar, gezi yazıları, el becerileri gibi çocukların çok sevdiği içeriklerle 72 sayfalık bir yolculuk çocukları bekliyor.

 

Edebiyat Haberleri

10.01.2018

 

minikago minikaçocuk Çocuk Dergileri
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba