HAYAL BİLGİSİ 28 - ÇOCUK ÖZEL SAYISI

"Şair Mehmet Türkmen ve merhum kızı anısına."

HAYAL BİLGİSİ 28 - ÇOCUK ÖZEL SAYISI
HAYAL BİLGİSİ 28 - ÇOCUK ÖZEL SAYISI Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3414 kez okundu.

"Şair Mehmet Türkmen ve merhum kızı anısına."

Bu sayıyı duyurmak, tanıtmak, üzerine söz söylemek çok zor. Mehmet hocamızın bir süre önce vefat eden kızına ithaf ettik çocuk özel sayımızı. Mehmet hocanın şimdi haberi olacak, üzdüysek affına sığınırız. Bir kez daha evladına Allah'tan rahmet, kendisine sabırlar diliyoruz.

Gönlü çocuk kalmış yetişkinlerin ve ortaokul ile lise kademesinden öğrencilerin yazdığı yazılardan oluşan bir sayı hazırladık.

Derginin büyük bir bölümü çocuklar için hazırlandı. Son bölümde ise, çocuk bölümünden ayrı olarak, yetişkin okura hitap eden ayrı bir bölüm de yer aldı. Özellikle çocuklar dergimizi evlerine götürdükleri zaman, anne babalarına daha fazla hitap edecek bir bölüm eklemeyi uygun gördük. Bu bölümde çocuklarımıza uygun olmayacak içerik eklememeye özen gösterdik ve kelime kelime inceledik.

Erdal Şahin'in kızı Elif Ecrin ile yaptığımız söyleşiyi çok seveceksiniz.

Bilge Savacı öğretmenimizin öğretmenliğinden notları hem yetişkin, hem çocuk okuru tebessüm ettirecek. Biz derlemeyi yaparken çok keyif aldık.

İyilik Çetesi kitabımızda yer almayan şehirlerle ilgili öykülerden oluşan yeni kitapta yer alacak ilk öykü, Kırşehir ile ilgili. Kırşehir'de Almira Tiyatro Akademi & Sanat Kafe merkezinde kaleme aldığımız "İyi İnsanlar Dükkanı" adlı yazı daha önce İyilik Çetesi'ni okuyanlar için bir sürpriz olacak.

Cihat Şit'in çocuklar için uzun süre önce yazdığı ve herkeslerden sakladığı öyküsünü "Hayal Çocuk"u yayınlıyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Çocuklar için çeşitli listeler hazırladık. İyilik önerilerimizin olduğu listenin yanında, tavsiye ettiğimiz çocuk kitapları, çocuk şarkıları ve bir de ödüllü soru!

Hayal Bilgisi'nde ilk kez yer alan çok sayıda isim var 28. sayımızda. Özellikle öykü konusunda çok iyi isimler tanıyacağız çocuk özel sayısında.

Bu sayımızda bir yenilik yaptık ve çocuk yazarlarımıza telif ödemeye karar verdik. Yazılarını yayınladığımız çocuklarımıza, dergimizi hediye ederken, aynı zamanda telif ödemesi de yapacağız. İmkanlar ölçüsünde sonraki sayılarda, çocuk yazarlarımız olmasa bile, özellikle genç yazarlarımıza telif ödemesi yapmaya devam edeceğiz.

28. SAYIMIZDA YER ALAN İSİMLER:

Mehmet TürkmenBilge SavacıAyşe ÜnsalCihat AlbayrakCihat ŞitErdal Şahin, Hatice Şahin, F. Şenay Cihangiroğlu, Feyza Koç, Esra Kaya, Arzu Doğan, Hatice Kendir, Sündüs Gümüş, Zeynep Erol, Adem Öner, Hasan Ortakaya, Galip Çağ, Tunay ÖzerArif Onur SolakMustafa IşıkKevser Evsen, Nilay Erik, Atillahan Erdağ, Züleyha Eker, Abdurrahim Zararsız, Esra Pak, Adem Yağmur, Ahmet Uğur Solak, Gülşen Ortakaya, M Furkan Canlı,

----------------------------------

Çocuk Özel Sayısını temin etmek isteyenler için birkaç not:

1- Her bir dergiyle birlikte, çocuklarımıza uygun nostaljik oyuncakları hediye olarak göndereceğiz.

2- Toplu alımlar için benle ya da Ayşe ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

3- Dergi henüz matbaada, mevcut ve yeni abonelerimizin kargoları, dergi matbaadan çıktıktan sonra gönderilecek.

4- Abone olmak için, adres ve telefon bilgilerinizi bana ya da Ayşe'ye mesajla gönderebilirseniz, detaylı bilgilendirme yapacağız.

----------------------------------

Önsözü Atillahan Erdağ'ın sesinden dinlemek için:
https://www.facebook.com/albayrakcihat/videos/1674843069238846/

 

Edebiyat Haberleri

17.03.2018

Hayal Bilgisi 28 Çocuk Özel Sayısı Edebiyat Dergisi Mehmet Türkmen Çocuk Edebiyatı
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba