Karatahta 5. Sayısında Mahcubiyet Konusunu İşliyor

Karatahta Dergisi’nin 5.sayısı raflardaki yerini aldı.Dergi, yeni sayısında ‘Mahcubiyet’ konulu bir dosya ile okurlarıyla buluştu.

Karatahta 5. Sayısında Mahcubiyet Konusunu İşliyor
Karatahta 5. Sayısında Mahcubiyet Konusunu İşliyor Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2291 kez okundu.

Karatahta Dergisi’nin 5.sayısı raflardaki yerini aldı.

Dergi, yeni sayısında ‘Mahcubiyet’ konulu bir dosya ile okurlarıyla buluştu. Dergide ‘mahcubiyet’ konulu yazıların yanı sıra, bu konu kapsamında, beş ayrı yazarla gerçekleştirilen bir soruşturma da bulunuyor.Bunların birinde Müştehir Karakaya’nın :‘Mahcubiyeti olmayanın,imanı eksiktir’ dediğine tanık oluyoruz.

Şiir ve hikayelerin yanı sıra, Islıkla Çağrılan ve Aşk Medeniyetine Yolculuk kitapları hakkında birer değerlendirme, Haneke’nin yönetmenliğini yaptığı ‘Cache’ filmine dair bir eleştiritanıtım ve Kuvay-i Milliye Romanları üzerine başlayan yazı serisinin ilkinin de yer aldığı dergide; ‘Dirilen Buzzati ise Biz Neden Huzursuzuz?’ başlıklı bir yazıda ise, özellikle dergilerde yer alan kitap tanıtım yazılarına eleştirel bir bakış getiriliyor.

Dergi arka kapağındaysa, Şener Şen’in başrolünde oynadığı ve sinemamız için önemli bir dönem noktası sayılabilecek Eşkiya filminden bir repliği görüyoruz:

‘Beni hapiste vurdular Keje ölmedim. Hastalandım bir ciğerimi orda bıraktım gene ölmedim. Çok dövdüler beni kan kustum ama ölmedim. Yaşadım... Seni bir kez daha görebilmek için yaşadım. Şimdi bana dediler ki, kimse sesini duyamıyormuş, susmuşsun. Benimle de konuşmayacak mısın Keje? Sesini duyamayacak mıyım?’

 

Edebiyat Haberleri

16.03.2018

Karatahta Edebiyat Dergisi Sayı 5 Mahcubiyet Edebiyat Dergisi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba