Yeni Kitap: Aynı Daldaydık - Kutub Şimşek

Kitap, Karakarga etiketiyle okurla buluştu.

Yeni Kitap: Aynı Daldaydık - Kutub Şimşek
Yeni Kitap: Aynı Daldaydık - Kutub Şimşek Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1725 kez okundu.

 

 

Yazar: Kutub Şimşek

Fiyat: 16 TL

Türü: Öykü

Sayfa Sayısı: 128

 

Ot Dergisi’ndeki yazılarıyla tanıdığımız Kutub Şimşek ilk kitabı Aynı Daldaydık ile Karakarga Yayınları etiketiyle okurlarıyla buluştu. Batı’da büyüyen şehirli çocukların gerçekliğinden bihaber olduğu Doğu’nun öykülerini yaşanmışlıklarıyla harmanlayarak aktaran yazar okurlarına bu coğrafyayı tanımaları için bambaşka bir pencere açıyor. Yaşamın içindeki mizah duygusunu hiç kaybetmeyen öyküler okurunun yüzünde hüzünlü bir tebessüm bırakıyor. Yazar kendi çocukluğundan, gençliğinden ve yetişkinliğinden, çok kardeşli ailesinden, tanıdıklarından, dinlediklerinden, gördüklerinden derlediği öyküleri samimiyetle ve gerçeklik duygusunu yitirmeden anlatıyor.

 

Arka kapaktan:

Batı’daki çocukla Doğu’daki çocuk farklı birbirinden. Kentteki ve köydeki çocuklar da öyle. Doğu’nun kendine açılıp kapanan sınır topraklarındaki gençlikten çıkan hikâyelerse sadece farklı değil. Hasretleri, umutları, duvarları, bıkkınlıkları ve alışkanlıklarıyla tek başına, görünmez, yakalanamaz ve uçlarda. Yine de “bölgenin” güçlü mizahıyla ayakta durmayı, yürümeyi başarıyor. Kutub Şimşek’in öyküleri, yanaklarımızı sınırdaki tellere yapıştırıyor. Bizi, birbirimize yakınlaştırıyor.

 

“Kutub Şimşek, uzaktakilerin sadece televizyondan gazeteden duyduğu; sürekli kanayan bir coğrafyadan, samimi ve birinci dilden hikâyeler anlatıyor. Ve anlaşılıyor ki bu hikâyeler, hiç de televizyonda gazetede anlatıldığı gibi değil.

Madalyonun öteki yüzünü de görmek isteyenler için.”

Metin Üstündağ

 

“Kutub’un hikâyeleri konfeti saçan bir yanardağ gibi.

Doğal, gerilimli, şaşırtıcı... Ve bir parçası mutlaka size ulaşıyor.”

Murat Mente

Karakarga Kitap Son Çıkanlar
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba