Distopya Türünün Önemli Eserlerinden Fahrenheit 451 Çok Satanlarda

Ray Beradbury'nin kült eseri Fahrenheit 451, son zamanlarda ülkemizde ciddi bir satış grafiği yakalamış durumda.

Distopya Türünün Önemli Eserlerinden Fahrenheit 451 Çok Satanlarda
Distopya Türünün Önemli Eserlerinden Fahrenheit 451 Çok Satanlarda Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1377 kez okundu.

Ray Bradbury'nin, kitapların yasaklandığı bir dünya kurguladığı eseri Fahrenheit 451, son aylarda hem dijital platformlarda hem de kitapçılarda oldukça fazla ilgi görüyor. 

Kitapyurdu'nda toplam 21007 adet satışa ulaşan kitap için yayıenvinin de reklam kampanyaları yürüttüğünü belirtelim. 

Alanında en önemli eserlerden biri olan 451 gibi nitelikli eserlerin ülkemizde çok satanlar arasında yer alması sevindirici. 

Kitabı KitapYurdu'ndan satın almak için tıklayın. (Sponsorlu bir içerik değildir. Nitelikli bir kitabın okura ulaşması adına imnternet sitemizin tavsiyesidir.)

Fahrenheit 451

İşte kitabın tanıtım yazısı:

“Yazılmış en iyi bilimkurgu romanı. İlk okuduğumda, yarattığı dünyayla kâbuslar görmeme sebep olmuştu.” -Margaret Atwood
 
“Öyle bir eser ki, hakkında ne söylesem eksik kalır.” -Neil Gaiman
 
Hugo En İyi Roman Ödülü
Prometheus Şeref Kürsüsü Ödülü
 
Ray Bradbury sadece bilimkurgunun değil fantastik edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından biri. Bilimkurgunun “iyi edebiyat” da olabileceğini kanıtlayan belki de ilk yazar. Yayımlandığı anda klasikleşen, distopya edebiyatının dört temel kitabından biri olan Fahrenheit 451 ise bir yirminci yüzyıl başyapıtı.
 
Guy Montag bir itfaiyeciydi. Televizyonun hüküm sürdüğü bu dünyada kitaplar ise yok olmak üzereydi zira itfaiyeciler yangın söndürmek yerine ortalığı ateşe veriyordu. Montag’ın işi ise yasadışı olanların en tehlikelisini yakmaktı: Kitapları.
 
Montag yaptığı işi tek bir gün dahi sorgulamamıştı ve tüm gününü televizyonla kaplı odalarda geçiren eşi Mildred’la beraber yaşıyordu. Ancak yeni komşusu Clarisse’le tanışmasıyla tüm hayatı değişti. Kitapların değerini kavramaya başlayan Montag artık tüm bildiklerini sorgulayacaktı.
 
İnsanların uğruna canlarını feda etmeyi göze aldığı bu kitapların içinde ne vardı? Gerçeklerin farkına vardıktan sonra bu karanlık toplumda artık yaşanabilir miydi?
 
Fahrenheit 451, yeryüzünde tek bir kitap kalacak olsa, o kitap olmaya aday.
 
“Mutlu olmamız için gerekli her şeye sahibiz, ama mutlu değiliz. Bir şey eksik. Etrafa bakındım. Ortadan kaybolduğunu kesinlikle bildiğim tek şey, on-on iki yıldır yaktığım kitaplardı.”

Fahrenheit 451 Ray Bradbury Çok Satanlar Çok Satan Kitaplar Kitap Yurdu
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba