Özlem Özyurt'tan Yeni Kitap: Parasını Yöneten Çocuklar

Özlem Özyurt'tan Yeni Kitap: Parasını Yöneten Çocuklar
Özlem Özyurt'tan Yeni Kitap: Parasını Yöneten Çocuklar Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2038 kez okundu.
Kitap Tanıtım:
 
Beta Kids / National Geographic Kids 
Yazan: Özlem Özyurt, Resimleyen: Ece Zeber 
 
Cilt Durumu:Ciltsiz
Basım Tarihi/Yeri:Ekim 2018, İstanbul
Boyutlar:18,00 x 23,00 cm
Basım Dili:Türkçe
Kağıt Tipi:Kuşe
Sayfa Sayısı:56
 
Finansal okuryazarlık, kişinin paranın kullanımı ve yönetimi hakkında bilgiyle değerlendirme yaparak etkili kararlar almasıdır. Parasını Yöneten Çocuklar, çocukluk yıllarından başlayarak yaşam boyu ihtiyaç duyacağımız finansal okur-yazarlığı edinmek için benzersiz bir kaynak kitap. 
 
Çocukların parayla doğru ilişki kurması, kendi finansal durumunu yönetebilme özgüveni ve becerisini kazanmasını hedefliyor. Finansal kavramları tanıtıcı ve finansal kararlar almaya yönelik interaktif ve oyun temelli bu kitap; günlük hayattan örneklerle, sorunlarla, basit matematiksel hesaplarla çocukların kavrayabileceği düzeyde ilerliyor. 
 
Yazar Hakkında: Özlem Özyurt, 1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. TED Ankara Koleji’ni bitirdiği yıl İstanbul ile tanıştı. Galatasaray Üniversitesi’nde ekonomi eğitimi aldı. O yıllardan itibaren yazmaya, farklı dergi ve internet sitelerinde editörlük yapmaya başladı. “80’lerde Çocuk Olmak”, “90’lar Kitabı”, “Bozcaada Öyküleri”, “Cunda Öyküleri” ve “Aşk Öyküleri” adlı derlemelerde öyküleri yer aldı. “Bir Şehir Varmış, Bir Şehir Yokmuş” adlı öykü kitabı Yitik Ülke Yayınları’ndan, “Ekmek Arası Çikolata” adlı çocuk romanıysa İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlandı. Yazarın finansal okuryazarlık konusunda yazdığı “Parasını Yöneten Çocuklar“ kitabı ise National Geographic Kids tarafından 2018'de yayımlandı. İstanbul’da finans sektöründe çalışarak hayatını sürdürürken; yazmaya ve çocuklarla yaratıcı atölyelerde bir araya gelmeye devam ediyor. 
 
 
Edebiyat Haberleri

06.11.2018
Parasını Yöneten Çocuklar National Geographic Kids Yeni Kitap Özlem Özyurt
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba