Yazar Cihat Şit Ercişli Gençlerle Buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığının, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği Yeşil Erciş Öykü Atölyesi Projesi, Van'ın Erciş ilçesinde kültürel etkinliklerle başladı.

Yazar Cihat Şit Ercişli Gençlerle Buluştu
Yazar Cihat Şit Ercişli Gençlerle Buluştu Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2128 kez okundu.

Erciş Sosyal Bilimler Lisesi tarafından yütütülen proje kapsamında ilk olarak yazar Cihat Şit, Erciş Sosyal Bilimler Lisesinde gençlerle buluştu. Lisede öğrenim gören 150 civarında öğrenci, yazarın okuma kültürü, yazarlık serüveni ve öykü alanlarındaki notlarını dinledi. Bir saat süren etkinlik sonrasında, yazarın ikinci kitabı olan Çocukların Gücü Adına, salondakilere dağıtıldı ve gençler kitapları yazarına imzalattılar.

Erciş ilçesinde proje kapsamında çok sayıda yazar ağırlanacak ve yaklaşık üç ay boyunca kültürel aktiviteler yapılacak. Proje kapsamında gençler üç ay boyunca öykü alanında eğitim alacaklar. Atölye eğitimini, Hayal Bilgisi Dergisi genel yayın yönetmenleri olan Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak'ın gönüllü olarak vereceği projenin koordinatörü ise aynı eğitim kurumunda müdür yardımcısı olarak görev yapan edebiyat öğretmeni Nurullah Olgun.

EdebiyatHaberleri.Com olarak, Cihat Şit imza günü ve söyleşisi etkinliğini yerinde takip ettik. Proje yürütücüleri, ilerleyen günlerde yeni etkinliklerin müjdesini verdi.

Cihat Şit

Cihat Şit

Cihat Şit

Cihat Şit

Cihat Şit

Cihat Şit

Gençlik Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı Yeşil Erciş Öykü Atölyesi Nurullah Olgun Ayşe Ünsal Cihat Albayrak
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba