Numen Yayınlarından Yeni Kitap: Son Günler

ABD'li yazar Brian Evenson'ın Türkçeye çevrilen ilk eseri olan Son Günler, raflardaki yerini aldı.

Numen Yayınlarından Yeni Kitap: Son Günler
Numen Yayınlarından Yeni Kitap: Son Günler Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1354 kez okundu.

Polisiye, gerilim ve korku temaları barındıran romanın önsözü, ünlü yazar Peter Straub'tan. Roman ayrıca, Baskın ve Ev Kadını filmleriyle pek çok uluslararası ödül kazanan, Netflix'in ilk Türkçe yapımı Muhafız'ın yönetmenleri arasında yer alan Can Evrenol tarafından da sinemaya uyarlanıyor.

Evrenol'un yayınladığı konsept teaser'a aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


 

What Severed Remains from Can Evrenol on Vimeo.

Akılalmaz bir tarikat içinde işlenen cinayeti çözmeye zorlanan Detektif Kline'ın gerilim dolu hikâyesi şimdi ulusal çapta yaygınlık gösteren tüm kitabevleri ve internet mağazalarında.

 

"Son Günler'in her satırından aşırılık fışkırıyor." - Peter Straub

Kimliği meçhul bir adamla giriştiği şaibeli bir çatışmadan geriye sol elini ve düşmanının cesedini bırakarak çıkan detektif Kline, yanına almayı başardığı bir çuval parayla hayatının kalanını sükunet içinde yaşamanın hayallerini kurarken telefonu çalar... ve biraz tuhaf oldukları ahizenin öbür ucundan anlaşılan iki adamın çağrısıyla uğursuz bir macera başlar.

Üyelerinin kesik uzuvlarının sayısına göre mertebe atladıkları bir tarikatın bağrında işlenen bir cinayeti çözmeye koyulan Kline; vakanın derinine indikçe daha fazla yalan, hile ve komployla karşılaşır. Boyunu aşan bu sapkınlık deryasında yüzerken üstesinden gelmesi gereken yeni bir görevi vardır detektifin: Hayatta kalmak!

"Evenson'ın olayları birbirine bağlarken takınmayı başardığı mesafeli ton ve kurguladığı dünyaların garip, yalın mimarisi en sinsi veya itici durumları dahi makul, hesaplanabilir ve yakın kılıyor. Hiçbir şey gerçek değil ve işte bu yüzden her şey gerçek." - VICE

Son Günler Numen yayınları Yeni Kitap Yeni Kitaplar Son Çıkanlar Son Çıkan Kitaplar
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba