Yeni Kitap: İkinci Adamlar

Erdinç Yüksel'e ait eser Karakarga etiketiyle yayınlandı.

Yeni Kitap: İkinci Adamlar
Yeni Kitap: İkinci Adamlar Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1171 kez okundu.

Tarih ve edebiyat kahramanlık hikâyeleriyle doludur. İnsanları ortak bir hedef uğruna birleştirmeyi başarmış liderler, dünyayı büyük bir yıkımdan kurtaran süper kahramanlar, yaptığı icatla tarihin akışını değiştirmiş mucitler ve daha bir sürü birinci adam! Peki, ya diğerleri? Yani birinci adamlar kalabalıkların önünde, flaşların karşısında ya da manşetlerdeyken onun tam yanında ya da arkasında duranlar... Onların da hikâyesini merak eder misiniz? Erdinç Yücel, İkinci Adamlar adlı yeni kitabında birinci adamların gölgesindeki hikâyeleri anlatıyor. İkinci Adamlar, Karakarga Yayınları'ndan çktı.

Arka kapaktan:

Birinci kim? Tesla mı, Edison mu? Kim ikinci? Stalin mi, Troçki mi? Goebbels mi, Hess, Himmler ya da Göring mi? Kadınları nereye koymak lazım? Kimi birinci adamın arkasından çektiğimizde birinci adamı kimse hatırlayamazdı? Sokrates felsefede büyük bir çığır açtı, ama Platon olmasa Sokrates'i kim hatırlardı? İkinci adamları çıkardığımızda Fransız İhtilali diye bir şey olur muydu? Tarihi geriye doğru yazdığımız için Che'yi Fidel'in ardına koyduk ama Raul Castro olmasa Che'yi kim tanıyacaktı?

***

İkinci Adam, öncünün gölgesinde mi kalıyor yoksa öncü, varlığını o gölgeye mi borçlu? Kafka'dan Stalin'e, Huxley'den Darwin'e kadar edebiyatta, bilimde, sanatta, siyasette çığır açan, toplumları neredeyse yeniden tasarlayan jenerik isimlerin hemen yanında, hatta bazen önünde varlığını bir hayalet gibi taşıyan nice isim var.

Erdinç Yücel, ikinci adamları yaşadıkları dönemin tarihsel arka planıyla ve kendi icraatlarının neticeleriyle birlikte hem doygun hem de okunaklı, rahat bir dille anlatıyor.

Kitap

Karakarga Erdinç Yüksel İkinci Adamlar Son Çıkanlar Son Çıkan Kitaplar Yeni Kitaplar
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba