Gerekli Kitaplar Yayın Hayatına Başladı

Yayınevi üç kitapla okurla buluştu.

Gerekli Kitaplar Yayın Hayatına Başladı
Gerekli Kitaplar Yayın Hayatına Başladı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1037 kez okundu.

(Tanıtım bülteninden.)

Yaklaşık iki yıllık hazırlık sürecinin ardından Ocak 2019'da yayın hayatına başlayan Gerekli Kitaplar Türkiye'de "biyografi" türündeki boşluğu doldurmak için yola çıktı.

Edebiyata, sinemaya, müziğe, felsefeye, bilime, spora ve tarihe yön veren önemli kişilerin yaşam öyküleri Gerekli Kitaplar'ın kataloğunu dolduracak.

Yayınevinin kadrosu yetkin yazar, çevirmen ve akademisyenlerden oluşurken, kitap kapaklarını Türkiye'nin en iyi illüstratörleri resimliyor. 

15 Ocak'tan itibaren raflarda yer alan ilk üç kitabımız ise şöyle:

Lefter

Lefter Küçükandonyadis: Efsaneler Ölmez

Murat S. Dural'ın hazırladığı kitap Lefter'in efsane yaşamına, futbol kariyerine odaklanıyor. Kendisi de koyu bir Fenerbahçeli olan Dural camianın içinden gelen, aynı zamanda birçok kitap projesinde yer alan kalemi güçlü bir yazar.  Lefter'in, namıdiğer Ordinaryüs'ün futbola nasıl başladığından tutun, dönemin siyasi çalkantılarına ve Rumlara yönelik faşist ayaklanmalara kadar birçok gerçeğe ışık tutuyor bu kitap. 

Ursula

Ursula K. Le Guin: Başka Hayatlar Yaşamak

 

Bir akademisyen ve romancı olan Seran Demiral'ı, panellerde ve konferanslarda Ursula K. Le Guin hakkında konuşurken dinlemenin ne kadar keyifli olduğunu tahmin edemezsiniz! Demiral'ın  "Hocalık yapıp yazarlık atölyeleri düzenlemiş, yazmaya dair kılavuz niteliğinde çalışmalara da imza atmış, çok sayıda dil bilen ve Latin dillerinin çoğunun edebiyatı üzerine eleştirmenliğe soyunan, kendisi yeni diller kurgulayan, edebiyatını ise kelimenin diliyle sınırlamayıp imgelere, seslere, bilime ve sanata başvuran çok yönlü, çok katmanlı bir yazar Le Guin." diye tanımladığı Le Guin'in yaşamını eserleri üzerinden değerlendiriyor bu kitabında.

Stefan

Stefan Zweig: Edebiyat Dehası

 

Son yıllarda ülkemizde en çok okunan yazarların başında gelen Zweig'ın hayatında çoğumuz ayrıntılı bilgilere sahip değiliz. Nermin Sarıbaş'ın uzun bir araştırma sonrası kaleme aldığı bu metin, Zweig'ın başlı başına bir anlatı olan yaşamını, yolculuklarını, sanat uğraşlarını dönemin sosyal ve siyasal ortamını göz ardı etmeden, bütüncül bir perspektiften yansıtıyor ve yazarın pek çok eserinin estetik ve psikolojik kaynaklarının izini sürüyor.  

Gerekli Kitaplar Yayınevi Kitap Son Çıkanlar Yeni Çıkanlar Yeni Çıkan Kitaplar Son Çıkan Kitaplar
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba