Sevilen Dizilerin Ünlü Senaristi Nilgün Öneş İle Pazar Sohbeti Famelog Academy’de!

“Süper Baba”, “İkinci Bahar”, “Ihlamurlar Altında”, “Hatırla Sevgili” ve “Bu Kalp Seni Unutur Mu?” gibi TV dizilerinin ve “Güz Sancısı”, “Gölge” gibi filmlerin senaryosunu kaleme alan senarist Nilgün Öneş, Famelog Academy’nin düzenlediği Pazar Sohbetleri’ne konuk oluyor.

Sevilen Dizilerin Ünlü Senaristi Nilgün Öneş İle Pazar Sohbeti Famelog Academy’de!
Sevilen Dizilerin Ünlü Senaristi Nilgün Öneş İle Pazar Sohbeti Famelog Academy’de! Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1980 kez okundu.


“Süper Baba”, “İkinci Bahar”, “Ihlamurlar Altında”, “Hatırla Sevgili” ve “Bu Kalp Seni Unutur Mu?” gibi TV dizilerinin ve “Güz Sancısı”, “Gölge” gibi filmlerin senaryosunu kaleme alan senarist Nilgün Öneş, Famelog Academy’nin düzenlediği Pazar Sohbetleri’ne konuk oluyor. 24 Mart Pazar günü 12.00’de Beykoz Kundura’da yer alan Famelog Academy’de gerçekleşecek “Oyuncu ve Yazar İlişkileri” başlıklı ücretsiz söyleşide Öneş, senarist ile oyuncular arasındaki önemli konulara dair deneyimlerini paylaşacak.

 

Sanat ve oyunculuk akademisi Famelog Academy, öğrencilerini birçok farklı alanda profesyonel hayata hazırlayan eğitimlerin yanı sıra kültür sanat dünyasının önemli isimleriyle Pazar Sohbetleri başlıklı bir söyleşi serisi düzenliyor.

 

Her ay düzenlenen Famelog Academy Pazar Sohbetleri’nin mart ayındaki konuğu; unutulmaz televizyon dizilerinin ve önemli sinema filmlerinin senaryosuna imza atan senarist Nilgün Öneş olacak. Öneş’in “Oyuncu ve Yazar İlişkileri” başlıklı söyleşisi, 24 Mart 2019 Pazar günü saat 12.00’de Türkiye’nin en önemli, tarihi ve artistik platosu olan Beykoz Kundura’da yer alan Famelog Academy’de gerçekleşecek. Söyleşide yazarla birlikte karakter yaratmak, oyuncunun senaryodan anlamasının gerekliliği, doğaçlama diyalogların fayda veya zararları, oyuncunun proje seçerken senaryo açısından dikkat etmesi gerekenler gibi çeşitli başlıklar üzerine konuşulacak.

 

Nilgün Öneş’in “Oyuncu ve Yazar İlişkileri” başlıklı söyleşisine ücretsiz olarak katılmak için academy@famelog.com adresine mail atılması ya da 0542 301 32 63 numaralı telefondan rezervasyon yapılması yeterli.

 

NİLGÜN ÖNEŞ HAKKINDA

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Uzun süre reklam ajanslarında grafik tasarımcı olarak çalıştı. Daha sonra freelance çeşitli kitap kapakları, afişler, baskılı işler üretti. Çocuk kitapları resimledi. 80’li yıllarda Somut Dergisi’nin kadın sayfasına “Bugünün Kadını” isimli bant çizdi.

1993-1997 yılları arasında ATV’de yayınlanan “Süper Baba” televizyon dizisiyle senaryo yazarlığına başladı. 1998-2001 yıllarında yayınlanan “İkinci Bahar”ın yazı ekibinde hikâye kurucu ve tretman yazarı olarak görev aldı. “Yabancı Damat” dizisini projelendirdi ve ilk üç bölümünün senaryosunu çalıştı. 2005 yılında “Ihlamurlar Altında” dizisinin ilk sezonunu, 2006-2008 yılları arasında yayınlanan “Hatırla Sevgili” dizisinin iki sezonunu, 2009 yılında 17 bölüm süren “Bu Kalp Seni Unutur mu?” dizisinin öykülerini ve senaryolarını yazdı. Asi ve Gönülçelen projelerinin hikâye yazarlığını ve senaryo danışmanlığını yaptı. 2017 yılında “Vatanım Sensin” dizisinin 1. sezonunun son 8 bölümünde çalıştı.

Peyami Safa’nın “Selma ve Gölgesi” adlı kitabını Mehmet Güreli’nin “Gölge” filmi için senaryolaştırdı. Etyen Mahçupyan’la birlikte, Tomris Giritlioğlu’nun “Güz Sancısı” filminin senaryosunu Yılmaz Karakoyunlu’nun kitabından sinemaya uyarladı.

2010-2012 yılları arasında Senaryo Yazarları Derneği Başkanı olarak çalıştı. Senaryo eğitim seminerleri ve uygulama atölyeleri yapmaktadır.

 

FAMELOG ACADEMY HAKKINDA

Usta yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın ve ödüllü cast direktörü Harika Uygur’un mentörlük ettiği Famelog Academy, oyunculuktan senaryo yazarlığına, sanat yönetmenliğinden fotoğrafçılığa birçok alanda uzun süreli eğitimler ve atölye çalışmaları düzenliyor. Öğrencilere benzersiz bir ortamda eğitim alma fırsatı sunan akademi, gerek Türkiye’de gerekse global düzeyde medya, eğlence ve sanat alanlarında standartları yükseltmeyi hedefliyor.

 

Edebiyat Haberleri

19.03.2019

Nigün Öneş Famelog Academy Senarist Pazar Sohbeti
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba