İlkbahardan Yaza İlham Veren Yeni Kitaplar!

Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatı eserlerini her yaştan okurun ilgisine sunan Günışığı Kitaplığı'nın İlkbahar 2019 Yeni Kitaplar Kataloğu çıktı!

İlkbahardan Yaza İlham Veren Yeni Kitaplar!
İlkbahardan Yaza İlham Veren Yeni Kitaplar! Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1451 kez okundu.

Basın Bülteninden:

 

Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatı eserlerini her yaştan okurun ilgisine sunan Günışığı Kitaplığı'nın İlkbahar 2019 Yeni Kitaplar Kataloğu çıktı. Türkiye ve dünyadan sevilen yazarların yeni kitaplarını müjdeleyen kataloğa Günışığı Kitaplığı web sitesinden dijital olarak erişmek mümkün.
 
Edebiyatımızın saygın ödüllerinin sahibi Ahmet Büke, yeni öyküsü Neşeli Günler'i küçük okurları için yazdı. Her yaştan okurun keyifle okuyacağı bu sıcacık aile öyküsü, sanatçı Sedat Girgin'in, desenleriyle renkleniyor. Yüz binlerce çocuğun başucu kahramanlarından "Küçük Cadı Şeroks"un yaratıcısı Aslı Der, yeni romanı Denek E.E.E.'de bilim dünyasının gizemli koridorlarında yürüyor.

Dünya çocuk edebiyatının en önemli isimlerinden Andrew Clements, yeni romanı Haylazların Kralı'nda okul yaşamını yine eşsiz bir yaratıcılıkla işliyor. İtalyan edebiyatının unutulmazlarından Bianca Pitzorno, iki kitaplık "İnanılmaz Hikâye" dizisinde klasik masalları eğlenceli bir dille yorumluyor. Yaz tatilini neşelendirecek kitapları, usta sanatçı Quentin Blake resimledi.

Öykücülüğümüzün ustalarından Necati Güngör, son kitabı Babam Şimdi Çok Uzaklarda'da bu kez babayla çocuk iletişimine odaklanıyor. Şair, yazar Çiğdem Sezer, Kamyon Kafe adlı romanında, her yaştan okuruna sıcacık bir dönem anlatısı sunuyor.

Çocukları her koşulda iletişim kurmaya heveslendiren Hacer Kılcıoğlu, yeni romanı Radyo Pencere'de İzmir'de geçen bir yaz tatilini anlatıyor. Sıradışı karakterleri ve kurgularıyla sevilen Füsun Çetinel,Küçük Pis Yeşil Böcek ile umuda göz kırpan romanlarına bir yenisini ekliyor. Kaan Elbingil'in eğlenceli üslubu ve sanatçı Merve Atılgan'ın desenleriyle canlanan, küçüklerin gözdesi "Berk" dizisi, Berk ve Çıp Çıp Dedektif Oldu adlı üçüncü kitapla sonlanıyor.

 

Tüm dünyada küçük büyük herkesin okuduğu "Çıtır Çıtır Felsefe" dizisinin yaratıcısı Brigitte Labbé, 31. kitap Şans ve Şanssızlık'ta önemli kavramları günlük yaşamdan örneklerle düşündürüyor. Öpücük Ne Renktir? ile ülkemizde de çok sevilen ödüllü sanatçı Rocio Bonilla'nın yazıp resimlediği kitabıKardeşler! zengin bir görsel okuma olanağı sunuyor.

 

Gençlerin edebiyat limanı ON8! 

Genç okurlara değerli bir çağdaş edebiyat koleksiyonu sunan ON8'in ilkbahar müjdesi, Yunus Nadi Roman Ödülü sahibi Irmak Zileli! Edebiyatımızın önemli genç kuşak romancılarından olan Zileli'nin, her yaştan okur için kaleme aldığı Bozuk Saat adlı yeni kitabı çarpıcı kurgusu ve gerçekçi anlatımıyla nabızdan nabıza yürüyor.

Dijital kataloğumuza internet sitelerimizden ulaşabilirsiniz
.

gunisigikitapligi.com
on8kitap.com

 

Edebiyat Haberleri

03.04.2019

Günışığı Kitaplığı ON8
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba