Aşiyan Edebiyat'tan Veda!

3 yıl önce yayın hayatına başlayan Aşiyan Edebiyat Dergisi, derginin çizgisine yaraşan yazılar bulamadığı için yayın hayatına son verdiğini açıkladı.

Aşiyan Edebiyat'tan Veda!
Aşiyan Edebiyat'tan Veda! Nisan
Bu içerik 13202 kez okundu.
 
 
Aralık 2011’de yayın hayatına başlayan Aşiyan dergisi, 3. senesini doldurduğu Aralık 2014’te okurlarına veda etti. Yapılan açıklamada, Aşiyan’ın birçok dergi gibi maddi sebepler yüzünden değil, üç senelik çizgisine yaraşır yazılar bulamadığı, Türkiye’de okurun kültürel üretime duyduğu iştahsızlık yüzünden yayınını durdurma kararı aldığı belirtildi.
 

İşte Aşiyan Dergisi'nin Veda Metni:

Değerli Aşiyan okurları,

Aşiyan 2011 yılının Aralık ayında sizlerle buluşmuştu. Derginin 3. senesini doldurduğu Aralık 2014’te süresiz olarak dondurulduğu haberini sizlere üzülerek de olsa vermek zorundayız.
John Donne’cı bir sessizlik içinde bir veda düşündük kendimiz için; elbette okurlarımıza derginin kapanma gerekçesini kısaca sizlere anlattıktan sonra.
Öncelikle Aşiyan’ın birçok derginin talihsiz kaderinin aksine maddi sebepler yüzünden durdurulmadığını belirtmek isteriz. Bunun yerine Aşiyan dergisinin üç senelik çizgisine yaraşır yazılar bulamadığı, Türkiye’de okuyucunun kültürel üretime duyduğu iştahsızlık yüzünden durdurma kararı aldığını belirtmek isteriz.
Uzunca süredir mahlaslarla çıkan yazılarla ayakta kalmaya, siz değerli okuyuculara ulaştırılmaya çalışan Aşiyan, yazı kalitesinin düşeceğini sezinlediği anda kendini durdurabilecek kadar okuyucusuna ve kültüre sadık bir dergi olduğunu sizlere bu yolla -daha önce yapamadıysa- kanıtlamak ister.
Aşiyan dergisine duyduğunuz güven ve gösterdiğiniz alakaya minnettarız. Umarız sizlere edebiyatın nasıl bir şey olması ya da olmaması gerektiğini bir nebze de olsa hissettirebilmişizdir.
Aşiyan’ın basılı bir yayın olarak çıkarmayacağımızı tekrar eder, Aşiyan adı ile yayımlanabilecek olası bir derginin, aksini sitemizden veya sosyal medya adreslerimizden duyurmadığmız takdirde devamımız olmadığını ısrarla belirtiriz.
www.asiyandergisi.com ile facebook.com/bounasiyan ve twitter.com/asiyandergisi adreslerinin aktif olacağını da siz okurlarımıza duyurmak isteriz.

Ayrıca bugüne kadar yazı, çeviri ve fikirleriyle dergiye bir şekilde katkıda bulunmuş herkese teşekkürü borç biliriz.

Esenlikle.

Aşiyan Edebiyat Dergisi Edebiyat Dergisi Veda
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba