Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mehmet Akif Mesajı

Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 78. yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mehmet Akif Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mehmet Akif Mesajı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 8562 kez okundu.

İstiklal Marşımızın ve Safahat’ın unutulmaz şairi Mehmet Akif Ersoy, değerlerine ve davasına sımsıkı bağlılığıyla aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir.

Fikir, sanat ve kültür hayatımızın sembol şahsiyetlerinden olan Mehmet Akif, dün olduğu gibi günümüzde de büyük bir ilgiye, engin bir sevgiye mazhar olmaya devam etmektedir.

Yaşadığı dönemde bu aziz vatanın içinde bulunduğu durumu, çekilen ıstırapları yüreğinde hisseden Mehmet Akif Ersoy, şiirleri, yazıları ve vaazlarıyla milli mücadelenin manevi ve fikri cephesini inşa ederek, milletimize moral, cesaret ve ümit aşılamış, istiklal ruhunun iliklerimize kadar işlemesini sağlamıştır.

İstiklal Marşı’yla da, milletimizin karakterini, duygu ve ruh dünyasını, hürriyet ve özgürlük tutkusunu, milli ve manevi değerlerini en güzel şekilde ifade ederek, vicdanların sesi olmuştur.

Milli mücadeleyi destanlaştıran, aziz milletimizin değerlerini en veciz biçimde özetleyen İstiklal Marşı, ay-yıldızlı bayrağımızla birlikte milletimizin en önemli müştereklerinden biridir.

Mehmet Akif İstiklal Marşı’nı Safahat’a almayarak, millete armağan etmiş;  “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” derken de, istiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiştir.

Mehmet Akif Ersoy, bizlere bıraktığı eserleriyle, fikirleriyle, bugünlerimizi aydınlatmaya, hepimize ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

Bugün bizler, Mehmet Akif’in ışığından ve düşüncelerinden feyz alarak, onun ideallerini, davasını ve İstiklal Marşı ruhunu gençlerimize aşılamanın, milli ve manevi değerlerimizle sahip çıkmanın önemli bir görev olduğunu düşünüyoruz.

Mehmet Akif’in, mütevazı hayatı, mücadelesi, şahsiyeti, asil duruşu, ortaya koyduğu gençlik modeliyle, yeni nesiller için bu konuda emsalsiz bir örnek teşkil ettiğine inanıyorum.

Ebediyete irtihalinin yıl dönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u hürmet, rahmet ve şükranla yad ediyor, tüm vatandaşlarımıza en kalbi selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı 78. Yıl Dönümü 78. Yılı Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba