Şair Bestami Yazgan Adına Şiir Yarışması Düzenleniyor

İhlas Koleji, okullarında edebiyat dersi veren ve çocuklara şiiri sevdirmek adına ülke çapında faaliyette bulunan Bestami Yazgan’a destek vermek amacıyla, Türkiye çapında liseler arası şiir yarışması düzenliyor.

Şair Bestami Yazgan Adına Şiir Yarışması Düzenleniyor
Şair Bestami Yazgan Adına Şiir Yarışması Düzenleniyor Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4460 kez okundu.
Özakay: “Geleceğin şairlerinin önünü açabilirsek hedefimize ulaşmış oluruz.”

Yarışmanın organizasyonunu gerçekleştiren Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu Lisesi Müdürü Hamdi Özakay, Bestami Yazgan’ın günümüzün en önemli edebiyatçılarından biri olduğunu vurgulayarak, “Medeniyetimizin ruhunu, yaşadığımız çağa şiirleriyle taşıyan, hikmet ve ahengi aynı kültür ırmağında yıkayan gönül insanı adına 1. Bestami Yazgan Şiir Yarışması’nı düzenliyoruz. Yarışma neticesinde ülkemiz yeni şairler kazanırsa, amacımıza ulaşmış olacağız.” dedi.

Yazgan: “İhlas Koleji’ne ve Milli Eğitim Bakanlığımıza teşekkür ediyorum.” 

Otuz yıldan bu yana şiir bayrağını dalgalandırmaya çalıştığını söyleyen Bestami Yazgan, bugüne kadar on beş şiir kitabının yayınlandığını dile getirdi. Yarışma nedeniyle İhlas Koleji'ne teşekkür eden Yazgan, “Hayat probleminin şiir formülüyle çözüleceğine inanıyorum. Gençlerimiz şiir ile duygu ve düşüncelerini daha iyi ifade edebilecekler. Bu yarışma böyle bir misyona da sahip. Bu vesileyle yarışmanın düzenlenmesine katkı veren Milli Eğitim Bakanlığımıza, İhlas Kolejine ve Nar Yayınlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Son Başvuru Tarihi 20 Mart

Türkiye’deki tüm lise öğrencilerinin katılabileceği yarışma için son başvuru tarihi 20 Mart 2015 Cuma günü olarak belirlendi. Şiirlerin 20 Mart gününe kadar yarisma@ihlaskoleji.com adresine gönderilmesi gerekiyor. Dereceye giren isimler 4 Mayıs 2015 Pazartesi günü açıklanacak ve 13 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilecek töreninde ödülleri sunulacak. 

ÖDÜLLER:

1.lik Ödülü: 1500 TL, 2.lik Ödülü: 1000 TL, 3.lük Ödülü: 500 TL, İki Mansiyon: 250 TL – 250 TL
Ayrıca ilk 10’a giren yarışmacılara Nar Yayınları tarafından Bestami Yazgan’ın 4 şiir kitabı hediye edilecektir.
Haber Görseli: Zaman
1. Bestami Yazgan Şiir Yarışması Bestami Yazgan Adına Şiir Yarışması Nar Yayınları İhlas Koleji Milli Eğitim Bakanlığı Şiir Yarışması Şiir Ödülü Ödüllü Şiir Yarışması 2015 Şiir Yarışmaları
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba