Bat Dünya Bat!

Markut Fanzin 2. Sayısında!

Bat Dünya Bat!
Bat Dünya Bat! Nisan
Bu içerik 1997 kez okundu.

Kulakların henüz yeni yeni aşina olduğu Markut Fanzin, merakla beklenen ikinci sayısını çıkararak torbasını batmasını temenni ettiği dünyaya yeniden sarkıttı.

Fanzine başlarken "Kim Bu Markut?" Yazısı ile zihinleri kurcalayan Markut'un kim olduğu sorusunu cevaplandırıyor.

Kurmacanın kurmacası öykü köşesi Çaykovski Çayevi'nde Münire Hanım( Yakup Kadri Karaosmanoğlu/ Hep O Şarkı) ile Meçhul Bir Kadın ( Stefan Zweig/ Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu) buluştu.

Fanzinde; Türkiye'de öykü denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Abdullah Harmancı dosyası, İlk kadın matemetikçi, filozof Hypatia biyografisi ve "Güray Süngü'ye Zor Sorular" başlığı altında Güray Süngü ile söyleşi yer alıyor.

Bu sayının şairleri; Selma Şipleme, Ahmet Çapar, Ramazan Sevin, Öykücüleri; Abdullah Ötgün, Emre Böle, Yusuf Taha, Ruşen Eşref Bayraktar,

Deneme yazarları; Hasibe Aydın, Vildan Ilgın, Hamit Erdim,

Kitaplık köşesini hazırlayan Ş.Sümeyye Altınsoy ve sinema yazılarını halka mâl eden Sanço Panza ile dolu dolu bir sayıyı kanadına asan Markut kuşu önümüzde şövalyelere yaraşır bir gelenekle şapkasını çıkararak bizleri selamlıyor.

Ayrıca "Oraletin Tarihçesi" ile bu fanzin çocukluğumuzu hatırlatıp içimizi ısıtıyor ve "Yolculuk Günlükleri" ismiyle bir edebiyatçının ızdırap dolu samimi yazılarına şahit oluyoruz.

Doğu Beyazıt' a kadar yurdun heryerine uçmayı hayal ederken yalnızca İstanbul, Ankara, Eskişehir, izmir, Van ve Konya'da bu fanzini bulabiliyor olmanın hüznünü yaşıyor Markut kuşu.

Bunun yanında sosyal medyadan ulaşmak ve takip etmek de mümkün.

Markut'un Facebook sayfasına ulaşmak için tıklayın.

Ve Twitter için de buraya lütfen.

Markut Fanzin Edebiyat Dergisi Sanço Panza Selma Şipleme Ramazan Sevin Abdullah Ötgün Hasibe Aydın Oralet\'in Tarihçesi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba