Korsan Kitap Satanlar Birbirini İhbar Ediyor!

Milliyet Sanat'ta yer alan Gülden Öktem imzalı haberden, bugüne kadar sık sık uyuşturucu satıcıları arasında gördüğümüz 'birbirini ihbar etme' olayının, korsan kitapçılar arasında da yaşandığını öğreniyoruz.

Korsan Kitap Satanlar Birbirini İhbar Ediyor!
Korsan Kitap Satanlar Birbirini İhbar Ediyor! Nisan
Bu içerik 1621 kez okundu.
Yaklaşık iki buçuk yıl önce korsan kitapçılarla mücadele etmek için kurulan Korsan Kitap Hattı (05305807799), sadece İstanbul'dan değil tüm Anadolu'dan ihbarlar alıyor. Konuyla ilgili görüştüğümüz Türkiye Basım Yayım Meslek Birliği avukatı Melahat Boran, her gün yüzlerce şikayet aldıklarını ve insanların daha rahat ulaşabilmesi için 24 saat çalıştıklarını söyledi. "Korsan kitap konusunda herkes çok hassas," diyen Boran, Anadolu'daki kitapçıların mağduriyetinden de şu cümlelerle söz etti: "Kitapçı bizi arıyor ve komşu esnafın 5 TL'ye kitap sattığını söylüyor. 'Ben dükkanı kapatacak hale geldim, nasıl olur bu durum?' diye soruyor haklı olarak. Biz de gerekeni yapıyoruz". 
 
Korsan kitap satıcılarının da baskınlar sırasında birbirini ihbar ettiğini sözlerine ekleyen Boran, şunları anlattı: "Hep benim matbaamı basıyorsunuz, gidin biraz da bilmem kimin matbaasını basın, diyor ve en doğru şekilde bizi yönlendiriyor." Yazarların da sokaklarda kitaplarının korsanlarının satışlarını gördüklerini ve kendilerini aradığını söyleyen Melahat Boran, "Tehdit aldığımız korsancılar da var tabii. Bizzat ofise gelip bizi tehdit ediyor ama elinden başka da bir şey gelmiyor," dedi.
 
İstanbul'da uzun zamandır korsan kitaba karşı gerçekleştirilen müdahaleler yoğun bir şekilde yapıldığı için, korsan kitap üretimi Çorlu ve Tekirdağ taraflarına kaydı. Boran, oradan gelen ihbarları artık daha dikkatli değerlendirdiklerini ifade etti.
 
Haberin devamı için tıklayın!

Haber Görseli: BirinciBlog

Korsan Kitap Korsan Kitap Hattı İhbar
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba