YAZAK ve Acemi Dergisi 2. Öykü Yarışmasından Yeni Haber

Yazarlık Akademisi Derneği/YAZAK yönetiminden yapılan açıklama haberimizde.

YAZAK ve Acemi Dergisi 2. Öykü Yarışmasından Yeni Haber
YAZAK ve Acemi Dergisi 2. Öykü Yarışmasından Yeni Haber Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3654 kez okundu.

Yazarlık Akademisi Derneği/YAZAK yönetiminden yapılan açıklamada, “yarışmaya katılım 31 Ocak itibariyle sona ermiştir.” denildi. YAZAK Başkanı ŞEREF YILMAZ, yarışmayla ilgili olarak şöyle dedi:

“Yarışmaya 101 adet katılım olmuştur. Dört adet katılımcı değerlendirmeye dâhil edilmemiştir. Bu dört katılımcının iki adedinin CD’leri boş çıkmıştır, kalan iki adet yarışmacı ise rumuzla katılma yerine gerçek isimleriyle katılarak yarışma kurallarını ihlal etmişlerdir.”

Geçen seneye göre katılımın iki katına yaklaştığını söyleyen ŞEREF YILMAZ, bu seneki katılımcılar arasında ortaokul ve liseden on civarında katılım olduğu bilgisini verdi. Gelecek yıllardan itibaren kategorileri ayıracaklarını söyleyen ŞEREF YILMAZ, “Ortaokul ve liselerden katılanlar, elbette değerlendirmeye gireceklerdir. Ancak, kategori önemli bir gerçektir. Liseler için ayrı bir yarışma düzenlenerek gerçek başarı ve yetenekler tespit edilebilir.” dedi.

Acemi dergisinin editörü HASAN PARLAK ise, Acemi dergisinin ortaokul ve liseden başlayarak yazı yeteneklerini keşfetmek için yayımlanan bir dergi olduğuna dikkat çekerek “liseler ve yetişkinler için ayrı ayrı yarışma düzenlemek bizim dergi olarak zaten hedeflediğimiz bir çalışmadır. Liseler için bağımsız bir yarışma kategorisinin oluşturulmasını son derece yararlı buluyorum, YAZAK’ın bu konuyu olgunlaştıracağını düşünüyorum.” dedi. Yarışma sonuçlarının kitapnehri.com adresinden daha önce söylenen tarihte ilan edileceği bilgisi tekrar hatırlatıldı. 

Haber Görseli: Ayraç Dergisi

Duyuru: KitapNehri

YAZAK Yazarlar Akademisi Derneği Acemi Dergisi Öykü Yarışması 2. Öykü Yarışması Sonuçlar Kazananlar
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan Parlak     2015-02-13 Konuyla ilgili verilen haber için teşekkür ederim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba