Zeytinburnu Belediyesi Öykü Yarışması Sonuçlandı

Bu yıl ilk kez düzenlenen Zeytinburnu Belediyesi’nin Öykü Yarışması sonuçlandı.

Zeytinburnu Belediyesi Öykü Yarışması Sonuçlandı
Zeytinburnu Belediyesi Öykü Yarışması Sonuçlandı Nisan
Bu içerik 4586 kez okundu.

Gönderilen 800’ün üzerinde öyküyü titizlikle değerlendiren Prof. Dr. Fatih Andı, Bestami Yazgan, Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya ve Aykut Ertuğrul'dan oluşan özel jüri, ödül verilecek eseri kararlaştırdı.

Dereceye giren öyküler, 14 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenecek olan ödül töreninde açıklanacak ve eser sahiplerine ödülleri takdim edilecek.

Zeytinburnu Belediyesi dereceye giren eserleri bir kitap haline getirdi. Geleneksel hale geleceğinin şimdiden sinyalini veren Öykü Yarışması’nın ilk kitabı törene katılan herkese hediye edecek.

Zeytinburnu halkına kitap okuma sevgisini yerleştirmek için 10 yıldır Bilgi Evleri Geleneksel Kitap Okuma Yarışması da düzenleyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Öykü Yarışması ile ilgili yaptığı açıklamada duygularını “Bu güne kadar Bilgi Evlerinde hizmet verdiğimiz Zeytinburnu halkına kitap okuma sevgisini ve bilincini yerleştirmeye çalışırken bu yıl bir adım daha ötesi olan öykü yazma yarışmasını düzenleyerek edebiyat dünyasına yeni isimler kazandırmayı hedefledik. Gerçekleşen yoğun ilgi ve katılımdan dolayı tüm resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmen ve idarecilerimize, sivil toplum kuruluşlarına, Zeytinburnu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına özellikle de Zeytinburnulu hemşerilerimize en içten duygularımla teşekkür ediyorum.” sözleriyle ifade etti.

 

Zeytin burnu Belediyesi Yarışma Öykü Yarışması Bilgi Evleri
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba