Konuşarak Öğren ile İngilizce Öğrenmenin Doğru Yolu

İngilizce, internet ve sosyal medya üzerindeki uygulamaların yarısından fazlasında kullanılmaktadır.

Konuşarak Öğren ile İngilizce Öğrenmenin Doğru Yolu
Konuşarak Öğren ile İngilizce Öğrenmenin Doğru Yolu Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1665 kez okundu.

İngilizce, internet ve sosyal medya üzerindeki uygulamaların yarısından fazlasında kullanılmaktadır. İngilizce bilmiyorsanız işiniz veya hobiniz ile ilgili bilgisayar programlarını kullanma girişimlerinizde başarısız olacaksınız demektir. İlginizi çeken uygulama veya programlara giriş yapabilseniz bile dilediğiniz düzeyde kullanmanız sizin için zorlayıcı olacak ve zaman kaybına yol açacaktır. İngilizce öğrenmenin ilk basamağı elbette İngilizce alfabe ve kurallarını öğrenmektir. İngilizcenin dünyada kabul görmüş ortak dil olması sebebiyle internet içerikleri ve bilgisayar yazılım programları bu dilde yapılır. Uluslararası şirketlerde çalışan uluslararası eleman veya yöneticilerin ortak dili İngilizcedir. Uluslararası kurumsal işletmelerde çalışmak istiyorsanız ve kariyer planınızı bu şirketlerde yapmayı hedefliyorsanız yapmanız gereken ilk şey iyi ve akıcı bir İngilizceye sahip olmaktır.

Dünyaca kabul gören pek çok okulda eğitim dili İngilizcedir. Dünyayı dolaşmak ve yeni arkadaşlar edinmek sizi İngilizcenizi ilerletmeniz konusunda zorlayacak bir etmendir. Etkili bir İngilizce konuşmanın temeli düzgün cümle kurmaktır. www.konusarakogren.com ile İngilizceyi konuşarak ve pratik yaparak öğrenmenin keyfine varırsınız. İngilizceyi düzgün kullanabilmek için ne dendiğini iyi anlamak kadar konuşmayı da etkin ve doğru yapmak gereklidir. Türkçe bilmeyen öğretmenlerle konuşan adayın kendini ifade edebilmesine olanak tanınmasının sağladığı sayısız avantaj bu aşamada ortaya çıkar. Dili doğal olarak öğrenme sıralaması okuma, dinleme, konuşma ve yazma şeklindedir. Düşünme ve konuşma birlikte çalışan bir kavramdır. İngilizce film izlemek, müzik dinlemek İngilizce öğrenme sürecinde çok önemlidir. Beyin bir süre sonra kalıpları benzetme becerisine sahip olur. Öğrenilen kalıpların yeri geldiğinde kullanılması pratik dil öğrenimi için zorunludur. Bu aşamada kendi kendine konuşma ve konuşmaları kaydetme önemli bir çalışmadır. İngilizceyi etkin kullanabilmek için ne dendiğini iyi anlamak kadar konuşmayı da etkin ve gerektiği gibi yapmak gerekir. Bu yüzden öğrenilen dilin konuşularak pratik yapılması ve yapılan her çalışmanın sürekli tekrar edilmesi gereklidir. Böylece zenginleşen kelime dağarcığı yeri geldiğinde kullanılmak üzere hazır ve zengin bir hal alır.

Öğrenilen yabancı dili akıcı bir şekilde kullanabilmek ve pratik olarak konuşabilmek için alınan eğitim, ödevlerin özenli bir şekilde yapılması ve tekrarlar çok önemlidir. Bu çalışmaların bıkmadan usanmadan tekrarlanması, sosyal ortamlarda paylaşılması ve yabancı insanların olduğu ortamlarda kullanılması gerekmektedir. Kişi öğrendiği bir cümle ya da yapıyı anlar, sonrasında da tekrar etmez ise öğrenilen bilgiler unutulmaya mahkûmdur. Yapılan araştırmalar öğrendiklerimizin %75’ini bir haftada unuttuğumuzu göstermektedir. İngilizce günlük hayattan ticarete, eğitimden iletişime ve başarıdan sanata kadar pek çok konu için son derece önemli bir dildir. Bugün dünya üzerinde 2 milyar insanın bu dili konuştuğu düşünüldüğünde İngilizce öğrenmenin ne kadar önemli olduğu açıkça görülür. İnternetin hayatımızın her alanına girmesi ile birlikte istenilen her yerde İngilizce öğrenmek, tekrar etmek ve pratik yapmak mümkündür. Israrlı ve kararlı bir şekilde çalışan herkes İngilizce öğrenebilir. Global dünyada gelişen trendlere ayak uydurabilmek ve ticari ilişkiler kurabilmek için İngilizce öğrenmek ve bu dili sürekli geliştirmek gereklidir.

Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba